1. FC Tatobity - TJ Vysoké nad Jizerou 2:2

Okresní soutěž - muži: 3. 10. 2015, 16:00 hodin

1. FC Tatobity: Vacek, Perger (61. Švehla), Ciferský, Špringl, Kopecký (K), Novotný, Hanzl, Kutek, Čmelík, Houška, Vaníček

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Večerník (C), Ďoubalík T., Pastorek – Šimek, Ďoubalík J., Holeček, Štěpánek (85' Hejral) - Nesvadba, Saska

Branky: 7' Holeček, 25' Saska, 41' a 59' Cimbál

Rozhodčí: Přikryl – Mlejnek, Metelka

Karty: ŽK 2:2

Diváci: 50

Průběh utkání:

Vedoucí tým okresní soutěže navštívil neoblíbené hřiště v Tatobitech, které bylo pro vysocké v posledních letech zakleté, neboť odsud již několikrát odjížděli bez bodů. Náš tým, který v předchozích zápasech ukázal stabilní a především kvalitní formu tak přijel s jasným záměrem prolomit neúspěšnou šnůru proher a odvést si z Tatobit plný počet bodů.

Plány hostujícího celku nabíraly jasných obrysů už v 7. minutě, když Holeček pohotově doklepl neposednou střelu, kterou domácí brankář nedokázal udržet v rukavicích – 0:1. Nutno zmínit, že hrací povrch gólmanům práci příliš neusnadňoval, ještě méně pak samotným hráčům v poli. Jakákoliv snaha o organizovanou hru po zemi zpravidla ztroskotala na nerovném a tvrdém trávníku a tak se oba týmy velice často uchylovaly k nakopávaným míčům, kterými hledaly nabíhající útočníky. Zprvu se tato taktika dařila, Saska s Nesvadbou svým pohybem dokázali řádně rozvířit vodu v domácí obraně a nejednou se dostali do slibných pozic. Jednu takovou zužitkoval náš momentálně nejlepší střelec Saska, který z otočky nemilosrdně poslal míč do domácí branky a vše nasvědčovalo tomu, že si vysočtí poradí i s tímto soupeřem a po dlouhé době v Tatobitech zvítězí – 0:2.

Hra se stávala stále více nepřesnou a oko divákovo jistě nebylo příliš potěšeno jeho úrovní. Vysoký tým však hru víceméně kontroloval a do zakončení hráče Tatobit nepouštěl. O to větším překvapení bylo moment, kdy se domácí útočník Cimbál zjevil sám na hranici velkého vápna s míčem u nohy. Možná v důsledku špatné komunikaci propustili vysočtí obránci balon za svá záda a nikým neatakovaný útočník domácích měl tak spoustu času umístit svou střelu do rohu Berkovy brány – 1:2. Stalo se tak něco, čemu chtěli hráči Vysokého zcela jistě předejít a to inkasovat před koncem poločasu a dodat tak domácím hráčům na sebedůvěře.

Druhý poločas se jen pramálo lišil od toho prvního. Oba týmy zůstaly věrni nakopávaným míčům, nepřesnost střídala nepřesnost, a jen zřídka se podařilo některému z mužstev udržet míč na svých kopačkách delší dobu. Vysocká obrana však dokázala držet hráče Tatobit v uctivé vzdálenosti od své branky a zachovat příznivý stav. Nešťastný moment přišel v 59. minutě. V posledních zápasech jistý a spolehlivý obránce Pastorek zaváhal, když si při snaze zahrát „malou domů“ nevšiml číhajícího útočníka Cimbála. Pro toho to byla snadná kořist a nabídnutou šancí nepohrdl – 2:2.

Zbytek utkání se nesl téměř výhradně v režii Vysokého, který stupňoval svůj tlak ve snaze zvrátit vedení na svou stranu. Do blízkosti branky Tatobit létala jedna přihrávka za druhou, ofenzívu podpořil i obránce Tomáš Ďoubalík, ale vstřelit kýžený gól se nepodařilo. V dobré šanci se ke konci utkání objevil Saska, který však skákavou přihrávku nedokázal razantně umístit a míč skončil v náručí domácího brankáře.

Týmy se tak po nepříliš pohledném utkání rozešly smírně a pro Vysoké to tak byla vůbec první bodová ztráta v této sezóně. O to víc však zamrzí, že i přes dvougólové vedení se nepodařilo dotáhnout vítězství do zdárného konce, ba co víc, že byly příležitosti ke skórování soupeři přímo nabídnuty. Nezbývá než odčinit remízu a nepříliš povedený výkon již v následujícím utkání na domácím hřišti proti týmu Víchové. Souboj prvního celku s druhým jistě slibuje zajímavou podívanou.