Okresní soutěž muži – čtvrtek 2. 6. 2016, 17:30 hodin

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Šikola, Večerník (C), Pastorek – Štěpánek, Tryzna, Ďoubalík J., Havel – Saska, Ševčík

FC Víchová: Pivoňka - Hanč, Kobr, Šablatura, Trýzna - Mikolášek, Hanč, Halama, Vaňous (C) - Kučera, Kobr

Branky: 55' Saska - 78' Trýzna, 86' Kučera

Rozhodčí: Honců - Přikryl, Metelka

Karty: ŽK 4:1, ČK 0:0

Průběh utkání:

Utkání, které muselo být kvůli nepřízni počasí opakováno, proti sobě postavilo dva celky s ambicemi na celkové prvenství v soutěži. Výhodnější pozici zaujímali hráči Vysokého, kteří měli před svým soupeřem bodový náskok, a proto to byli právě domácí, kteří potřebovali nutně zvítězit, aby zmenšili své manko na čelo tabulky.

Tomu odpovídal i ráz utkání, ve kterém domácí hýřili aktivitou a zejména přes křídelní prostory zaměstnávali hostující obranu. Nutno však dodat, že do vyložené šance se během první poloviny utkání prakticky nedostali. Víchová ale rozhodně byla jistější při držení míče a mohla se chlubit i lepším pohybem. Hosté naopak zahrozili v momentě, kdy se k přihrávce mezi obránci dostal Štěpánek a měl tak otevřenou cestu k postupu na bránu. Místo zakončení však ještě volil přihrávku na spoluhráče, s kterou už si dokázali poradit vracející se obránci Víchové.

Bezbrankový první poločas naznačil, že utkání může rozhodnou i sebemenší chyba. První, kdo se jí ale dopustil, byli k překvapení domácích diváků právě Víchovští. Saska v 55. minutě obdržel nabídku v podobě přihrávky do volného prostoru na levé straně hřiště a rychlým náběhem se dostal až do pokutového území. Lišácky naznačil přihrávku před odkrytou bránu, avšak nečekaně zakončil svůj průnik k bližší tyči překvapeného brankáře domácích – 0:1.

Víchovští byli nuceni hru ještě víc otevřít a tak se také stalo. Stále více se tlačili před branku hostů, ale jejich pokusy o vyrovnání byly buď nepřesné, nebo si s nimi dokázal poradit brankář Berka. Vyrovnání se však domácí přeci jenom dočkali v 78. minutě utkání. Míč se díky dlouhému vhazování dostal až před branku Vysokého, kde se dokázal prosadit urostlý víchovský stoper – 1:1.

Není překvapením, že vyrovnání domácí ještě více povzbudilo. Ale i Vysočtí měli několik slibných šancí na zvrat v utkání, zejména v podobě rychlých protiútoků. O to větším zklamáním byla situace z 86. Minuty. Domácí zahrávali standardní situaci poblíž poloviny hřiště. Dlouhý nákop do pokutového území hlavou ještě lehce usměrnil víchovský útočník. Míč trefil šťastně přesně k levé tyči, od které se odrazil do branky – 1:2.

I přes ztrátu bodů si Vysoké udrželo vedení v soutěži a celkové prvenství má i nadále ve svých rukou. Zásadní bude zvítězit v obou následujících domácích utkáních.