Dolní Branná B - TJ Vysoké 2:2 (0:0)

13. 9. 2009

Po šťastné remíze s Kruhem jsme tentokrát chtěli bodovat naplno. A soupeř rozhodně k poražení byl. Rezervní tým Dolní Branné totiž v úvodu přeboru naznačil, že i letos se ho bude týkat boj o holé přežití v okresním přeboru.

Kromě postavení v tabulce to jasně dokumentovala i jejich hra. Dle hesla nejlepší obrana je obrana málokdy opouštěli vlastní polovinu hřiště. Vysocký tým v úvodu zahrozil hlavičkou Hájka, která ovšem mezi tři tyče nezamířila.

V průběhu první půle se náš tým bohužel přispůsobil uspávacímu tempu Dolní Branné a špatnou mezihrou si zbytečně komplikoval život. Z herní převahy jsme tak mnoho šancí nevytěžily. Ty největší asi přišly po akcích Burgermeistera na pravé straně, který zásoboval domácí pokutové území nebezpečnými centry i přihrávkami. Do kabin se však přesto odcházelo za nepříznivého stavu 0:0.

Do druhé půle ale vstoupil úplně jiný vysocký tým. Hráči v modrých dresech si totiž konečně dokázali přesněji přihrát a unavení zadáci Dolní Branné často nevěděli, kam dřív skočit. Zcela jasně to dokumentovala situace před první brankou, kdy nikým nekrytý Hájek prokličkoval až do pokutového území a v souboji tváří v tvář nedal domácímu brankáři šanci.

Ani po vedoucí brance se obraz hry výrazně nezměnil. Vysoké útočilo, Dolní Branná bránila, a tak gól na 2:0 nemohl nikoho z diváků nikterak překvapit. Aktivní Vedral našel v pokutovém území Poláčka, který střelou z otočky rozvlnil síť za zády domácího gólmana podruhé.

V závěru utkání si pak vzal dirigentskou taktovku hlavní rozhodčí. Nejprve skok a výkřik (za který by se nemusela stydět ani Viktorka u splavu) domácího hráče místo žluté karty ohodnotil jako penaltový zákrok. Ten domácí proměnili a prakticky zadarmo snížili na 1:2.

Závěr utkání ale žádný výraznější tlak domácího družstva nepřinesl. Na druhé straně naopak už hodně unavené defenzivě Branné zatápěl střídající Holeček, který byl v jednom ze soubojů hodně nešetrně ze zadu sražen. Píšťalka rozhodčího však zůstala k údivu všech němá. Celé své veledílo dokončil rozhodčí v nastavení.

Místo slibovaných 4 nastavených minut totiž obě družstva musela k 45 minutám druhé půle přidat dalších šest. A právě 96. minuta utkání se nám stala osudnou. Odražený míč v našem pokutovém území totiž přistál k nohám domácího hráče, který jej vší silou poslal zpět na branku Berky. Ten však na dobře umístěnou střelu dosáhnout nedokázal. Domácí tak z jediné své šance utkání dokázali vyrovnat na konečných 2:2.

Zápasové hodnocení z úst trenéra Brtka:

"Hosté byli vyloženě fotbalovější, hlavně pak v mezihře. V prvním poločase neproměnili řadu šancí a za stavu 2:0 pro hosty bylo otázkou času dovedení zápasu do vítězného konce. Bohužel po proměněné penaltě na 1:2 upadla hra do chaosu a neproměnili jsme další brankové příležitosti. Dle mého názoru měl rozhodčí proti domácím písknout jasnou penaltu. V závěru utkání jsme neudrželi míč na polovině domácích, zbytečně ztráceli míče a nechali si dát gól na 2:2. Utkání, z naší strany dobře hrané především ve středu hřiště, kazí ten gól v nastaveném čase. Jsou to dva ztracené body. Při vstřelení dvou branek na hřišti soupeře by se mělo vyhrát. Výsledek je motivací pro příští týden, kdy se ztráta bodů musí dohnat. Pokud chceme hrát výše než loni, tak je nutné bodovat i venku, k čemuž byla dnes vhodná příležitost."

Dolní Branná "B" - TJ Vysoké 2:2 (0:0)

Branky: Hájek, Poláček

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola, Šalda J. - Burgermeister, Tryzna, Hájek, Poláček (80. Holeček) - Manhart - Vedral (90. Pastorek)