FC INGEO Lomnice B - TJ Vysoké 0:1 (0:0)

28. 9. 2009

Sérii pěti utkání bez prohry jsme nechtěli přerušit ani na hřišti Lomnice. Místní rezerva však tradičně patří k tomu lepšímu, co v okresním přeboru působí. Obzvlášť, když si za lomnické béčko přijde zahrát několik fotbalistů z áčka.

Nejinak tomu bylo i o poslední zářijové neděli. Domácí tým začal svojí typickou aktivní kombinační hrou, v první šanci utkání se však ocitli vysočtí hráči. Dlouhý výkop od branky převzal Vedral, zatáhl míč až těsně před pokutové území domácích, několika umnými kličkami si připravil pozici pro střelu a vypálil. Jeho střelu k zadní tyči vyrazil domácí brankář pouze před dobíhajícího Poláčka, který však z malého vápna nedokázal dopravit míč do sítě a trefil pouze připraveného gólmana.

Zbytek poločasu už se ovšem dohrával pod taktovkou domácích. Ti mohli žehrat především na vlastní nepřesné zakončení a hlavního rozhodčího. Ten totiž nezvládl dva důležité momenty. Nejprve neodpískal faul na Berku, který následně položil míč pouze před sebe a lomnický útočník vstřelil gól. Ten ale rozhodčí neuznal, ač předtím nepřerušil hru. Domácím pak hodně uškodil i asistent rozhodčího, který přehlédl Burgermeistera a v jasné šanci odmával lomnickým ofsajd. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na něm se dlouho nic neměnilo ani v poločase druhém. Krátce po jeho zahájení musel zraněného Vedrala vystřídat Holeček, který byl na hrotu více než důstojnou náhradou. Domácí Lomnice často nepustila vysocké hráče za půlicí čáru, na výborně chytajícího Berku si však nepřišla. Udeřilo tak na druhé straně. Nenápadný trestný kop z poloviny hřiště padal přes houštinu těl tak dlouho, až našel kopačku Sasky, která byla pohotově připravená a vstřelila úvodní gól utkání - 0:1.

Lomnice pak vrhla všechny síly do ofenzivy a vytvořila si velký nápor. K tomu pomohly i čerstvé síly ze střídačky. Jejich ofenzivní snažení však naráželo na zeď jménem Berka. Mladý gólman opět předvedl několik fantastických zákroků, kterými přiváděl domácí hráče i fanoušky k šílenství. A když už míč nedoputoval do jeho rukavic, pomohlo mu krátce před koncem i břevno. Domácí v závěru hodně znervóznili, kazili jednoduché přihrávky a vyrovnat už proto nestihli.

Vysocké mužstvo tak prodloužilo svoji sérii bez porážky na číslo 6. Tříbodový zisk z Lomnice je o to cennější, že z tamního stadionu jsme si výhru naposledy odvezli před více než dvaceti lety. Příjemný je i pohled na tabulku, v níž jsme poskočili už na čtvrté místo. Od druhého Stružince nás však dělí pouze horší skóré. Další bodový zisk si budeme chtít připsat již v sobotu, kdy na domácím hřišti přivítáme rezervu Košťálova.

Branka: Saska

Sestava: Berka - Seidl, Burgermeister, Šikola, Šalda J. - Saska, Tryzna, Manhart, Hájek, Poláček - Vedral (50. Holeček)