FK Košťálov B - TJ Vysoké A 1:0 (0:0)

18. 5. 2009

V neděli odpoledne za krásného počasí přivítal čtvrtý tým OP Koštálov naše hráče na svém hřišti. Předem bylo jasné, že domácí budou chtít vyhrát, vždyť v posledních několika zápasech nastříleli poměrně hodně branek. V dalším růstu jejich skóre měl zabránit náš tým, který se pohybuje na opačném konci tabulky OP.

Od prvního hvizdu se domácí snažili rychlým pohybem a přesnou hrou rozebírat naši obranu, ale především díky zlepšené hře v obraně a zdvojování se jim to nedařilo. Prvních 15 minut tak naši hráči přestáli bez úhony.  Občas se podařilo našim hráčům dostat se až před velké vápno domácích a alespoň trochu znepříjemnit život domácí obraně a brankáři. Po jednom nepovedeném odkopu se k míči dostal Vedral, ale bohužel nedokázal míč usměrnit do branky. V 25. minutě se dostal do velice slibné šance Manhart, když dokázal společně s Vedralem utéct domácí obraně. Jeho střela však našla pouze připraveného gólmana domácích. Od této chvíle jako by našim došla energie a tak se začali dostávat čím dál více do hry domácí. Především díky vysokému útočníkovi, který svojí rychlostí ukázal záda celé naší obraně, naštěstí jeho zakončení nebylo úplně z nejlepších a jeho přihrávky před branku nenašli žádného spoluhráče. Od 30. minuty se začala hra hodně kouskovat díky faulům na obou stranách. Z jednoho takového faulu zahrávali domácí přímý kop, který skončil na břevně naší branky. Je třeba říci, že hlavní rozhodčí neměl hru úplně v malíčku, protože jeho výroky se mnohdy rozcházeli se skutečností. Před koncem první půle tak dostal ještě Vedral a Pastorek žlutou kartu.

Po poločasové přestávce nastoupil v týmu domácích rychlý a tvořivý záložník, který měl pozvednout hru domácích, to se mu díky pozorné hře naší obrany nepodařilo. I když byli naši hráči zatlačeni ještě více na svou polovinu, tak nepřestávali hrát a občasnými brejky se dostávali na polovinu soupeře, ale jelikož naše útočníky nepodpořila záloha, tak byly všechny pokusy útočníků předem odkázány k nezdaru. V 67. minutě se zranil Seidl a musel ho nahradit ne zcela připravený Havelka. Druhé střídání v našich řadách na sebe nedalo dlouho čekat, zraněnéhoho Vedrala nahradil Kobr, který mohl platit svojí výškou na domácí obránce. Posledně jmenovaný měl také z našich hráčů největší šanci ke vstřelení branky poté co se krásně uvolnil po pravé straně a mířil do vápna domácích, jeho střela jen lehce minula levou tyč domácí branky. Jak se říká ve fotbale „nedáš – dostaneš“, tak toto pořekadlo se naplnilo do posledního písmenka. Chybělo 12 minut do konce utkání a každý už viděl na dosah velmi cenný bod. Tato vidina se, ale rozplynula jako pára nad hrncem. Centr domácích z pravé strany do malého vápna měl jistit brankář Berka, který si křiknul, bohužel neudržel míč v rukavicích a tak spadl do naší branky 1:0. S tímto stavem už nedokázali naši hráči nic udělat a tak utkání skončilo výhrou domácích. Nakonec se sluší pochválit všechny hráče za jejich obětavost a bojovnost, škoda, že takové nasazení nepředváděli i v předchozích zápasech.

FK Košťálov B – TJ Vysoké A  1:0 (0:0)

Trenér: Vladimír Brtek

Sestava: Berka – Seidl (67. Havelka), Večerník (C), Bürgermeister, Šalda – Pastorek, Tryzna, Hájek, Kuna – Manhart, Vedral (72. Kobr)