Jiskra Libštát - TJ Vysoké 2:2 (0:0)

3. 10. 2010

První říjnová sobota přinesla další utkání okresního přeboru, v němž naši hráči cestovali na neoblíbené hřiště do Libštátu. Úvod utkání patřil jednoznačně domácím, kteří od první minuty potvrzovali úlohu favorita utkání. S množstvím centrovaných míčů si ale naše obrana vcelku bezpotíží poradila, a když už přeci jen nějaký propadl, včas zasáhl spolehlivý brankář Berka.

Postupem času se osmělili i naši hráči a sem tam podnikli rychlý útočný výpad. K žádné zaznamenáníhodné akci se však i přes velkou snahu nedostali. Smutným okamžikem pak bylo zranění Havla, kterého po jednom ze soubojů musel na hrací ploše nahradit Martin Šikola. Ani on však s bezbrankovým stavem v první půli nic neudělal a do šaten se tak odcházelo za příznivého bezbrankového stavu.

Ten se nám v poločase druhém podařilo ještě vylepšit. Stará fotbalová pravda totiž hovoří o tom, že když nevíš co s míčem, vystřel. Přesně tohoto hesla se držel i kapitán Večerník, ze 30 metrů vyslal na domácí branku tvrdou ránu a ta s pomocí teče jednoho z obranců zapadla přesně do horního rohu domácí branky - 1:0. O chvíli později mohlo být vyrovnáno. Burgermeister totiž zahrál v pokutovém území rukou a následovala penalta. Tu však domácí kapitán poslal vysoko nad Berkovu branku.

Urodilo se tak znovu na druhé straně. Nedorozumnění libštátské obrany s brankářem využil Saska a lobem přes dobíhající obránce zajistil Vysokému dvoubrankový náskok. Výborný stav však měl jepičí život. Domácí zmobilizovali všechny své síly a v rozmezí dvou minut bylo srovnáno. O chvíli později nám mohl vrátit vedení Poláček, individuální akci a nájezd na brankáře však zakončil pouze slabou střelou vedle. A když se v závěrečném tlaku neprosadili ani domácí, skončilo zajímavé utkání remízou 2:2.

Branky: Večerník, Saska

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda J. - Saska, Hájek (88. Macháček), Tryzna, Burgermeister - Poláček (80. Kašťák), Havel (35. Šikola M.)