Jiskra Libštát - TJ Vysoké 2:1 (1:1)

11. 10. 2009

Další utkání se soupeřem z kategorie těžkých nás čekal na hřišti neoblíbeného Libštátu. Jeho malé hřiště a neukáznění "fanoušci", kteří jméno Gutha-Jarkovského slyšeli asi jen z doslechu a to ještě hodně vzdáleného a rušného, totiž hostujícímu celku zřídkakdy mohou vyhovovat.

Utkání navíc řídil nechvalně proslulý sudí Mašek. Ten před utkáním odmítl naše upozornění na shodnou barvu trerýrek a stulpen obou týmů s odůvodněním, že si s tím už nějak poradí. Před časem ale v obdobné situaci poslal vysocké hráče na domácím hřišti k rychlé změně spodní části fotbalového úboru.

Domácí začali utkání na deštěm promočeném trávníků typickou kombinační hrou. Jejich ofenzivní snačení ale v páté minutě uťal Manhart, který po krásné střele z hranice pokutového území vymetl šibenici domácí branky a poslal ve formě hrající Vysoké do vedení. Na Libštát ale inkasovaný gól zapůsobil jako červená barva na rozzuřeného býka, a zanedlouho ze své aktivity vytěžil vyrovnávací branku.

Naše obrana si totiž v 12. minutě vybrala slabší chvilku a domácí hráčům hodně usnadnila vstřelení vyrovnávací branky. Brankář Berka byl při střele z blízka bez šance. Na nedostatek práce si však nemohl stěžovat ani v dalším průběhu úvodního dějství. Domácí Jiskra se totiž hodně tlačila do zakončení, přesto se do kabin šlo na tradiční patnáctiminutový odpočinek za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu nastoupil na hrací plochu místo Burgermeistera Poláček. Obraz hry však nedokázal změnit ani on. Domácí totiž i nadále působili aktivnějším dojmem a dobrou kombinací ve středu hřiště mnohdy nepustili naše hráče ani za polovinu malého hřiště.

Jejich zakončení ale připomínalo festival zahozených šancí. Postupně totiž nevyužili mnoho standartních situací, nájezd na brankáře Berku ani dorážku do prázdné branky z malého vápna. Když už se i domácí fanoušci začali smiřovat s remízovým výsledkem, hráči Jiskry se  přeci jen dokázali prosadit. Po trestném kopu z dobrých pětadvaceti metrů došlo v našem pokutovém území k několika tečím, na které už brankář Berka reagovat nestačil - 1:2.

Na vyrovnání už nám v závěru utkání mnoho času nezbylo. Náš tlak, dá-li se tak závěrečné počínání hráčů v černo-bílých dresech nazvat, navíc v nastavení přerušil Pastorek. Po mokrém trávníku doklouzal až do souboje s domácím brankářem, kterého nešťastně zasáhl a rozhodčí Mašek si neodpustil vytažení červené karty. A tím vlastně celé utkání skončilo.

Branka: Manhart

Sestava: Berka - Seidl, Šikola, Večerník, Šalda J. - Burgermeister (46. Poláček), Tryzna, Hájek, Saska - Manhart - Vedral (77. Pastorek)