Jívan Bělá - TJ Vysoké 1:2 (0:2)

30. 8. 2009

Po výhře nad Martinicemi jsme chtěli přivést nějaký ten bod i ze hřiště předposlední Bělé. Ta zatím neposbírala ani jeden bodík a jen díky "lepšímu skóré" (2:9) drží předposlední příčku.  Bodové ambice vysockého celku tak rozhodně byly na místě.

Obzvlášť když je hned v úvodu střetnutí přiživil úvodní gól utkání. K trestnému kopu ze střední vzdálenosti přistoupil Vedral a tvrdou ranou nedal gólmanovi v brance domácích šanci. Jeho pokus byl sice v houštině těl tečovaný, ale i bez této lehké pomoci by nejspíš síť v brance domácích rozvlnil.

A místo toho, aby vedoucí branka přinesla na naše kopačky potřebný klid, stal se pravý opak. Zbytečné ztráty, nepřesné kombinace a menší pasivita pustila domácí Bělou zpět do zápasu. Její snaha o vyrovnání však nenarazila na ornou půdu, a tak vysocká defenziva udržela nadějný stav 1:0.

A jednogólový náskok o chvíli později vzrostl na dvougólový. Krásný centr Burgermeistera z levé strany našel hlavu Vedrala, který se z výtečné střelecké pozice mýlit nemohl - 2:0. Do poločasové přestávky bylo k vidění ještě několik příležitostí na obou stranách, ani jedna z nich však změnu průběžného stavu nepřinesla.

S nadějným náskokem a cílem udržet čisté konto nastoupil náš výběr do poločasu s pořadovým číslem dvě. A ten nabídl podobný průběh jako poločas předchozí. Domácí o něco víc riskovali a snažili se s vývojem utkání ještě něco udělat, jejich snaha však měla k ideálnímu stavu hodně daleko.

Střelecké pokusy Bělé totiž často končili daleko nad nebo za brankou spolehlivě chytajícího Berky. A když už směrovaly mezi tři tyče, předvedl náš mladý gólman nějaký ten zákrok pro potěšení oka domácího i hostujícího fanouška.

Aktivita vysockého celku byla v druhé půli jasně zastíněna pasivitou, přesto jsme si nějakou tu šanci vypracovat dokázali. Především po standartních situacích zaviněných fauly domácích. Místo neúčinných vysokých centrů do pokutového území přišla kolmá přihrávka na rozeběhnutého Šikolu, který vracel pod sebe na nabíhající borce, ale jen přesnější zakončení chybělo k vyšperkování celé pohledné akce.

Nulu na kontě inkasovaných gólů se nám ale nakonec udržet nepodařilo. Jeden z mnoha centrů po standartní situaci domácích totiž proplul přes celé malé vápno až na zadní tyč, kde se po několika tečích a nešťastných zákrocích ocitl míč až v naší bráně - 1:2.

Domácí pomalu nabírali dech k závěrečnému tlaku, který ale kromě několika zakopnutých míčů kýžený efekt v podobě vyrovnání nepřinesl. S přehledem pískající hlavní sudí tak s ukončením nepříliš líbivého utkání nikterak dlouho neváhal. Tři body ze hřiště Bělé jsou velice cenné a jistě pomohou k dalšímu tabulkovému posunu směrem vzhůru.

Branky: Vedral 2x

Sestava: Berka - Seidl, Šikola, Večerník, Burgermeister - Saska (70. Pastorek), Tryzna, Manhart, Holeček - Vedral (80. Havelka), Poláček