Martinice - TJ Vysoké 6:2 (5:2)

5. 4. 2009

Takřka ideální fotbalové počasí přivítalo start jarních odvet Okresního přeboru. Náš celek čekal na úvod velice důležitý zápas s Martinicemi. Těm totiž po kontumaci výsledků z podzimní části patřila poslední příčka s nulovým bodovým ziskem. Náš celek měl na svého sobotního protivníka osmibodový náskok, který chtěl po tomto utkání rozšířit o další tři plusové bodíky.

Tyto plány ale vzaly za své již po úvodní čtvrthodince. Vysocké hráče jako by slunečné počasí uspalo a domácího toho brzy využili. Již v úvodu se domácí dostali do dvoubrankového vedení, když využili výhody pokutového kopu a velké chyby brankáře Bárty. Naši fotbalisté však ještě nehodili flintu do nedaleké mýtiny, nýbrž Burgermeistr po zaváhání hostujícího brankáře s vizáží Robinsona Crusoe snížil na 1:2. Domácí ale vzápětí tento mírný vzdor uťali brankou na 3:1.

Po čtvrthodince hry si tak milovníci ofenzivního fotbalu přišli na své. A to nevěděli, co je ještě čeká. Nejprve se po rohovém kopu vysockých nejlépe orientoval Manhart a pohotovým zásahem snížil. Tato branka vlila spoustu dalších sil do nohou vysokých, z kterých však vyrovnání nepřišlo. Ba naopak přišel trest v podobě dvou branek. Opět za to mohl proměněný pokutový kop a chyba brankáře Bárty.

Do druhé půle pak trenér Nesvadba vyslal dva čerstvé hráče, kteří měli za úkol ještě něco udělat s výsledkem. Ani jednomu z nich se to však nepodařilo. Domácí si v druhém poločase hlídali pohodlný výsledek, který navíc jednou brankou po rohovém kopu vylepšili. Nutno dodat, že této brance předcházel faul domácích. Tato branka však již na vývoj utkání velký vliv neměla. Vysočtí sice v druhé půli alespoň trochu vyrovnali hru, přes dobře pracující obranu domácích se však prosadit nedokázali.

Úvodní utkání jarní části tak skončilo pro naše barvy hodně nepříznivě. Špatný je výsledek, výkon a v neposlední řadě i výchozí pozice pro boje za záchranou Okresního přeboru. Jestliže se nepodaří výsledky a výkony v následujících kolech výrazně vylepšit, bude se záchrana v přeboru týkat jiných oddílů.

Sokol Martinice - TJ Vysoké  6:2 (5:2)

Sestava: Bárta - Pastorek, Večerník, Seidl, Havelka (30. Šalda J.) - Kuna, Hájek, Tryzna (46. Kobr M.) Burgermeister (46. Preissler R.) - Manhart, Vedral