Jdi na obsah Jdi na menu
 


SK Mírová B - TJ Vysoké 1:1 (1:0)

23. 8. 2010

K první venkovnímu utkání nové sezony jsme zamířili na hřiště nováčka z Mírové. Ve výhni sluníčkem prohřátého odpoledne nás na tamním hřišti čekalo místní B-mužstvo. To postoupilo jen díky nevůli nebo nemožnosti výše postavených celků loňského ročníku Okresní soutěže, i přesto jsme utkání jako papírový favorit nechtěli podcenit.

Rozdíl mezi celkem nejužší špičky Okresního přeboru a soutěže (alespoň dle loňského tabulkového postavení) však v úvodu nebyl vůbec znát. Paradoxně to byli domácí, kteří se lépe vypořádali s fotbalově neideálním počasím, sekačkou nedotčeným trávníkem i se svým soupeřem. Jejich šance ale končily nepřesným zakončením nebo v náruči spolehlivého Berky. Kdo by však čekal, že se vysocký celek brzy vzpamatuje a vezme otěže zápasu do svých rukou, ten se mýlil. Spousta nepřesností a chyb v naší hře totiž pouze umocňovalo tlak Mírové. Místy to dokonce vypadalo, že vysočtí hráči zapomněli hrát fotbal. Domácí hráči tak v závěru poločasu korunovali svoji převahu zaslouženým vedoucím gólem.

Po přestávce se ale situace naprosto obrátila. Výrazně lepším týmem bylo Vysoké, které svého soupeře, notně fyzicky oslabeného úvodním dějstvím, výrazně přehrávalo. Šance Havla a Poláčka z úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky však vyrovnání nepřinesly. Urodit se tak mohlo na druhé straně. Nejprve Berka brilantně vyrazil míč směřující do šibenice jeho branky a poté domácí dokonce dostali možnost pokutového kopu. Ten však mírovský záložník napálil pouze do tyče a utkání tak bylo stále otevřené.

Obzvlášť poté, kdy nepovedený centr Burgermeistera z poloviny hřiště k údivu všech přítomných zapadl až do branky - 1:1. Tento gól nás nabudil ještě k větší aktivitě a snaze o obrat skóré. Ten se mohl konat po střele Havla, která se od břevna dost možná odrazila za brankovou čáru. Následná dorážka Poláčka měla skončit gólem, ale došlo pouze k nevýraznému pokusu a penaltovému zákroku na jeho osobu. Píšťalka sudího však zůstala němá. Hlavní rozhodčí Procházka s asistentem Maškem tak jen potvrdili své předzápasové rozhodnutí, že dneska budou držet palce domácímu týmu.

V závěru utkání pak přišly další dvě obrovské brankové příležitosti. Tu první znovu spálil Poláček, kterému stačilo po krásné přihrávce od Sasky pouze trefit prostor branky. To se ale bohužel nepovedlo. Do té druhé se řítil Hájek, ale jeho střela z úhlu pouze prosvištěla nad břevnem domácí branky. Utkání podprůměrné úrovně tak nakonec skončilo dělbou bodů. Našemu týmu navíc ukázalo, že má před zbývajícími zápasy podzimní části soutěže hodně co zlepšovat.

SK Mírová B - TJ Vysoké 1:1 (1:0)

Branka: Burgermeister

Sestava: Berka - Seidl (46. Saska), Večerník, Šikola J., Šalda J. - Hájek (85. Macháček), Manhart, Tryzna, Burgermeister - Poláček, Havel

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář