SK Studenec - TJ Vysoké 2:0 (0:0)

6. 9. 2010

Po čtvrteční dohrávce ve Stružinci (více ZDE) jsme k dalšímu utkání zamířili na hřiště Studence. Ten ještě v minulém ročníku působil v krajské B-třídě, a tak byl v utkání jasným favoritem. To ostatně dokazoval od úvodních minut, kdy byl aktivnějším týmem. Díky pozorné práci naší defenzivy si ale kromě několika střel z větší vzdálenosti a rohových kopů žádnou větší příležitost nevypracoval.

Největší nebezpečí tak hrozilo ze standartních situací, kterých studenečtí zahrávali v prvním poločase opravdu hodně. Pozorný Berka ve spolupráci s dobře fungující obranou ale žádný míč za svá záda nepropustil. Své šance se tak chopili i hosté z Vysokého, kteří především díky aktivnímu a důraznému Havlovi několikrát nebezpečně zahrozili. Domácí brankář ale všem gólovým náznakům odolal a poradil si i se sérií rohových kopů v závěru poločasu.

Příznivý remízový stav jsme chtěli co nejdéle udržet i v poločase s pořadovým číslem 2. To se nám však i přes poctivý a bojovný výkon nepodařilo. Dlouhé autové vhazování z pravé strany totiž doputovalo až k nikým nekrytému domácímu borci, který poslal míč za záda bezmocného Berky. O chvíli později mohlo být vyrovnáno, ale to by nejprve musel následovat pokutový kop nařízený za jasný faul na Havla.

K naší nelibosti se tak urodilo na druhé straně. Takřa totožné opakování předchozí  gólové situace totiž nabídla 70. minuta, po které se Studenec dostal do dvoubrankového vedení. Radost měla především tradičně slušně obsazená mez na brankou místního areálu, která se pod přívalem gólových oslav dost možná o nějaký centimetr přiblížila hrací ploše. Zbytek zápasu už si domácí v poklidu pohlídali a utkání 5. kola Okresního přeboru skončilo jejich zaslouženou výhrou 2:0.

Na první výhru v ročníku si tak musíme počkat přinejmenším do sobotního odpoledne, kdy na domácím hřiští hostíme hráče Sokolu Roztoky. Všechny fanoušky proto na utkání srdečně zveme, neboť jejich podpora bude v tomto utkání velmi důležitá.

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda J. - Hájek (70. Vedral), Tryzna, Šikola M., Burgermeister (60. Saska) - Havel (80. Macháček), Poláček