Sokol Kruh – TJ Vysoké 0:3 (0:2)

25. 4. 2010

Za krásného slunného jarního počasí vyrazil náš tým v rámci 18. Kola Okresního přeboru na hřiště Kruhu. Na něj nemá zrovna ty nejlepší vzpomínky, neboť zde v posledním vzájemném utkání utržil sedmigólový příděl. Vstup do jarní části nám však vyšel na jedničku a stoprocentní bodový zisk jsme si chtěli udržet i po tomto utkání.

Úvod zápasu se však více vydařil Kruhu. Ten využil znalosti domácí hrací plochy, kterou mohli hřištěm nazvat snad jen fotbaloví analfabeti nebo špatným zrakem disponující jedinci, a ač hrál v prvním dějství do kopce, vytvořil si i brankové příležitosti. Gólového úspěchu se však naštěstí domácí nedočkali, a tak se iniciativy ujali borci v černobílých dresech. Útočníci Čermák s Vedralem svojí rychlostí dělali zadákům Kruhu velké problémy, donutili je chybovat a sobě tím pádem vytvořili dobré střelecké pozice.

Z těchto gólových mráčků sice ještě nezapršelo, bezbrankový stav se ale poločasové přestávky přeci jen nedožil. Domácí obrana totiž ve svém pokutovém území kopačkou otestovala „tvrdost“ žeber a čelisti útočníka Čermáka a podle fotbalové legislativy musel následovat trest v podobě penalty. Tu znovu s přehledem proměnil tradiční exekutor Radek Vedral a poslal náš tým do jednobrankového vedení, které se do konce poločasu ještě zdvojnásobilo. Martin Šikola si totiž dokázal připravit ideální střeleckou pozici a z dobrých dvaceti metrů krásnou technickou střelou nedal natahujícímu se dlouhánovi v brance Kruhu sebemenší šanci – 0:2.

Druhé dějství začalo stejně, jako to předcházející skončilo. Domácí snaha o brzké snížení stavu byla spíše platonická a byli to naopak vysočtí, kdo mohl utkání v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky definitivně rozhodnout. Ofenzivní finesy Čermáka a spol. však ke gólové radosti nevedly. Úroveň hry poté dost opadla, k vidění bylo až přespříliš nepřesností a nejeden fanoušek by sledování této fáze utkání raději vyměnil za rozjímání nad odpolední kávou.

Probuzení přinesla až 70. minuta, v níž byl v pokutovém území domácích k povrchu zemskému nedobrovolně a hlavně nedovoleně sražen aktivní Čermák a následovala druhá penalta v utkání. Její realizaci si vzal na starosti sám „postižený“ Čermák a přichystal všem přihlížejícím sobotní chvilku vzrušení. Jím vyslaná střela k tyči totiž s přispěním brankáře skončila pouze na dříve zmíněné tyči. Míč se však naštěstí odrazil zpět k neúspěšnému střelci a druhý (hlavičkový) pokus už si cestičku do sítě přeci jen našel – 0:3.

Závěr utkání už se pak odehrával jednoznačně v režii našeho týmu. Domácí Kruh se k žádné výraznější šanci na kosmetickou změnu skóré nedostal a naopak mohl několikrát inkasovat. Především šance Poláčka po krásném vybídnutí od Sasky byla opravdu z kategorie gólových. Branky se však fanoušci v závěru nedočkali a utkání odehrané bez jakéhokoliv karetního potrestání skončilo zaslouženým vítězstvím našeho týmu.

Ke čtyřem vítězným utkáním jarní části budeme chtít přidat páté již příští sobotu, kdy na domácím hřišti přivítáme rezervní tým Dolní Branné. Srdečně proto zveme všechny příznivce vysockého fotbalu.

Branky: Vedral z pen., Šikola M., Čermák

Sestava: Berka – Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda J. – Burgermeister (65. Pastorek), Šikola M. (80. Kašťák M.), Saska, Poláček – Čermák, Vedral