Sokol Martinice - TJ Vysoké 2:4 (2:2)

11. 4. 2010

Nabuzeni vítězstvím z úvodního jarního kola nad celkem Roztok (více ZDE) zavítali naši fotbalisté v kole druhém na horkou půdu do Martinic. Na ní takřka přesně před rokem utrpěl náš tým debakl 2:6, což rozhodně favorizovalo našeho soupeře.

A úvod utkání jako by kopíroval rok starou historii. Než se naši hráči dokázali srovnat s návratem na přírodní pažit a rozkoukat na hrací ploše opticky zvětšené o vykácené lesy, už prohrávali 0:2. Nejprve středem naší středové a defenzivní formace jako nůž máslem prošel domácí útočník a pohodlně skóroval - 1:0. O chvíli později navíc Burgermeister zavadil o nohu unikajícího útočníka a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten sice domácí napoprvé v pohodě proměnili, celá exekuce se však díky předčasnému vběhnutí oslavujících jedinců musel opakovat. Brankář Berka napodruhé vystihl směr, míč mu však bohužel pod tělem proklouzl až do branky - 2:0.

Úvodní dvacetiminutovku hrůzy mohli domácí vylepšit ještě několika góly, jasné brankové příležitosti však zahazovali jako na běžícím páse. Otěže zápasu tak poprvé v utkání převzali vysočtí. Především rychlost našich útočníků dělala těžkopádným zadákům Martinic (a někdy i pomezním rozhodčím mylně signalizujícím ofsajdové postavení) problémy, což se ve zbývajících minutách utkání ukázalo jako rozhodující. Zhruba ve 30. minutě se řítil sám na gólmana domácích Čermák, a ač se sám svým pohybem dostal mimo ideální střeleckou pozici, byl nedovolně zastaven a následoval pokutový kop.

Ten znovu neomylně proměnil úspěšný střelec posledních týdnů Radek Vedral a vrátil nás tak zpět do utkání - 2:1. Pokutový kop se měl kopat i o chvíli později. Čermák byl znovu faulován v pokutovém území, rozhodčí však penaltový zákrok vytáhl až za hranici pokutového území. Mrzet nás to však rozhodně nemuselo. Manhart totiž zakroutil míč na malé vápno, kde důrazný Poláček ve skrumáží dokázal dopravit míč do sítě - 2:2. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2, což nemuselo vadit ani jednomu z týmu, neboť o poločasové přestávce dělala přihlížejícím fanouškům společnost průtrž mračen. Doslova počasí, že by psa nevyhnal. Rozhodčí však hráče po nezbytných 15 minutách na hřiště vyhnal.

A byli to naši fotbalisté, kteří se se změnou počasí dokázali vyrovnat lépe. Šance z úvodu poločasu ještě brankou neskončili, následné chvíle však už museli každého fanouška vysockého fanouška i v chladném počasí vydatně zahřát. Nejprve se k odraženému míči dostal Vedral, který se neukvapil a krásnou křížnou střelou strhl vedení na naši stranu. Domácí se sice snažili, jejich pokusy však měly k označení gólové asi tak daleko jako A k písmenu Z. Udeřilo tak na druhé straně. Na rohový kop si naskočil Manhart a s pomocí tyče vylepšil naše vedení na dvoubrankové - 2:4.

Závěr utkání se odehrával jasně v naší režii. Martinická defenziva si navíc v závěru utkání více všímala znovu vysvitnuvšího sluníčka než našich hráčů, kteří se tak dostali do několika vynikajících příležitostí. Především Poláčkova šance volala po gólu tak hlasitě, že to muselo být slyšet až  v sousedním Studenci. Martin Šikola svoji krásnou přihrávkou rozběhl Pastorka, který sice mohl zakončovat sám, ale zvolil přihrávku na nikým neatakovaného Poláčka, jehož pokus z hranice penaltového puntíku ale měl pouze minižácké parametry.

Utkání tak nakonec skončilo naším zaslouženým vítězstvím 4:2. Dobrý vstup do sezony budeme chtít potvrdit i příští sobotu, kdy na domácím hřišti přivítáme poslední Bělou. Srdečně proto zveme všechny příznivce vysockého fotbalu.

Branky: Vedral 2x (jeden z pen.), Poláček, Manhart

Sestava: Berka - Seidl, Šikola J., Večerník, Burgermeister - Hájek (80. Preissler R.), Manhart, Šikola M, Poláček - Vedral (70. Pastorek), Čermák (90. Saska)