Sokol Roztoky - TJ Vysoké A 3:2 (3:0)

3. 5. 2009

Utkání hrané netradičně již od 15 hodin (díky účasti několika hráčů v úspěšném divadelním představení o Limonádovém Joeovi) jsme za slunečného a velice horkého počasí začali dobře. Kombinace našich hráčů odsoudili domácí do role statistů, ale až k zakončení bohužel nevedly. O to víc to mrzelo v dalším průběhu zápasu. Domácí se díky rychle rozehranému autu a pohotové reakci hrotového útočníka dostali do vedení. Jednogólový deficit se pak o chvíli později rozrostl již na dvougólový. Rychlou akcí se domácí dostali až sami před brankáře Berku, který v souboji jeden na jednoho neměl šanci - 0:2.

Zkorigování výsledků mohl přinést rohový kop, po kterém se dvakrát zaskvěl domácí brankář. Nejprve vyrazil  z brankové čáry Seidlovu hlavičku jen před dobíhajícího Pastorka, jehož pokus ve skluzu opět skončil jen na jeho rukavicích. Domácí hráli v pohodě a na co sáhli, to jim v podstatě vycházelo. Bohužel se to projevilo i na průběžném výsledku, který se ještě před poločasovou přestávkou změnil na hodně nepříznivých 0:3. Na střelu z poza hranice šestnáctky brankář Berka bohužel reagovat nedokázal a míč  i přes jeho velkou snahu skončil v pravém horním rohu branky.

Do druhé půle přišel hru na hrotu oživit Vedral, který nahradil v závěrečných minutách prvního poločasu trápícího se Kobra. A změna jako by náš tým nakopla. Vysočtí hráči začali více bojovat, zpřesnili hru a odměnou jim za to byly dobré šance. Ty ale po hříchu snížením a kontaktní brankou neskončili. Kát se musel především Poláček, který ve dvou vynikajících šancích vždy zvolil to horší z nabízených řešení. Kontaktní branka tak přišla až v polovině druhého dějství, kdy trestný kop Tryzny našel hlavu Hájka, jehož pokus zastavila až síť za domácím brankářem.

Domácí začali být nervozní a dělat chyby. Po jedné z nich si roztočtí dokonce málem vstřelili vlastní branku. Bohužel se tomu tak nestalo. V úplném závěru utkání pak ještě výsledek utkání korigoval Vedral, který využil šťastného odrazu míče a své sólo z poloviny hřiště dovedl do zdárného konce. Okamžitě po rozehrání však rozhodčí svým posledním hvizdem oznámil konec utkání, a tak na vyrovnání již čas nezbyl. Naši hráči nepředvedli špatný výkon, ale díky několika chybám v defenzivní činnosti z první půle a většímu štěstí domácích (především v koncovce) to tentokrát na bod nestačilo.

Sokol Roztoky - TJ Vysoké  3:2 (3:0)

Branky Vysokého: Hájek, Vedral

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Burgermeister, Šalda J. - Pastorek, Tryzna, Hájek, Poláček (70. Kuna) - Manhart - Kobr (46. Vedral)