Sokol Stružinec - TJ Vysoké 6:0 (3:0)

22. 4. 2009

S výsledky našeho týmu v posledních podzimních kolech a prvním jarním kole okresního přeboru nemohli být spokojeni hráči a už vůbec ne vedení vysocké kopané. Proto došlo k výměně na postu trenéra „A“ mužstva. Dlouholetého trenéra Romana Nesvadbu vystřídal pan Vladimír Brtek.

Jako nový trenér byl hned z kraje postaven před soupeře, s kterým se nechal uhrát dobrý výsledek. Realita však byla mnohem krutější. Mužstvo odjíždělo v počtu 13 hráčů, z toho si muselo vypůjčit několik hráčů „B“ týmu. Tradiční opory střední zálohy nemohli z různých důvodů nastoupit a tak je museli nahradit jiní hráči, kteří ovšem nemají s hrou ve středu zálohy žádné větší zkušenosti.

Od začátku zápasu bylo jasné, že domácí chtějí vyhrát. Jejich hra byla přesná a poměrně často se dostávali před naši branku, naštěstí z toho v prvních minutách nebylo žádné vážnější ohrožení naší branky. V 15. minutě mohli domácí zahrávat rohový kop, který brilantně využili, když Seidl neuhlídal hlavičkujícího obránce 1:0. O pár minut opět zahrávali domácí rohový kop a celá předchozí situace se opakovala 2:0. Z tohoto šoku se naši hráči nemohli oklepat, většina přihrávek končila buď v zámezí nebo na kopačkách soupeře. Střed naší zálohy jako by se vytratil a tak se dostávali domácí stále častěji před naší bránu. Z tohoto tlaku také přišla další branka a bezmocný Berka musel tahat míč ze sítě potřetí. Konec prvního poločasu byl pro naše hráče úlevou.

V poločasové přestávce promlouval trenér hráčům do duše, aby se nebáli a zkusili vstřelit také nějaký gól.

Druhý poločas by se dal shrnout jediným slovem – děs. Naši hráči přestali držet pozice a tak se rozpadl celý herní systém, tedy ten, který v tom byl. Hráči soupeře se dostávali čím dál častěji přes naši zálohu i obranu. Několik situací zneškodnil Berka, ovšem z dalších padali góly. Nejprve domácí záložník překonal Kunu a pohodlně skóroval 4:0. za dalších pár minut se přes náš levý kraj prořítil střední záložník a střelou k tyči nedal Berkovi šanci 5:0. A nakonec střídající útočník obešel Poláčka a střelou k tyči nedal Berkovi šanci 6:0. Tímto hrozivým skóre také zápas skončil. Nakonec je třeba říct, že naše mužstvo se ani nedostalo do žádného vážnějšího ohrožení branky soupeře. Světlým momentem byly akorát střely Poláčka a pokus Sasky, které však neslavily úspěch. Celková hra byla velmi špatná ať už v obranné řadě, v záloze o útoku ani nemluvě.

Na naší hře bylo vidět, že chybí zraněný Manhart, Hájek, ale i Tryzna. O to smutnější je, že nemáme hráče, kteří by je byli schopni zastoupit.

Výsledek: 6:0 (3:0)

Žluté karty: 0:1

Trenér: Vladimír Brtek