Sokol Zálesní Lhota - TJ Vysoké 2:2 (0:1)

25. 10. 2009

Po jednozápasové odmlce zaviněné sněhovou kalamitou na náš tým čekalo další velice těžké utkání. K němu jsme odcestovali na hřiště nováčka ze Zálesní Lhoty, kterému úvodní část soutěže vyšla na jedničku a především v domácím prostředí mnoho bodů nerozdává.

Náš tým navíc odjížděl s absencí Burgermeistera, Hájka a Tryzny, a tak do utkání nastoupil v hodně kombinované sestavě. Její nesehranost proto hodně nahrávala domácím, kteří se celkem snadno zmocňovali odražených míčů a byli aktivnějším mužstvem. Statistika vyložených šancí už ovšem tak jednoznačná nebyla.

Hlavní zbraní Vysokého byly brejkové situace a jednu z nich málem proměnil Vedral. Jeho pokusu o přehození brankáře však scházelo několik decimetrů. Vše ale napravil povedeným rohem, po němž aktivní Havel vrátil odražený míč do malého pokutového území, kde důrazný Poláček nadvakrát překonal nejistě vyběhnuvšího domácího brankáře - 0:1.

Zbytek poločasu patřil domácím, kteří ovšem ze svého tlaku mnoho šancí, a tudíž ani vyrovnávací branku, nevytěžili. Hůř než při šancích domácího týmu nám však bylo při zranění kapitána Večerníka. Ten byl v našem pokutovém území nešetrně poslán k povrchu zemskému, který jej přivítal tvrdým nárazem na rameno. Po něm už nebyl schopen pokračovat v zápase a musel do nemocnice.

V naší sestavě tak došlo k dalšímu přeskupení. O nějaké větší organizaci hry tak v dalším průběhu nemohla být řeč (alespoň tedy z našeho pohledu). Přesto hned po začátku druhé půle vzrostla cena akcií na naše vítězství o 150%. Po rohovém kopu totiž uplatnil důraz Holeček a poslal hosty do nezaslouženého, ale o to cennějšího vedení 2:0.

Z něho jsme se však neradovali příliš dlouho. Jednu z mnoha standartek totiž využili i domácí a o zábavu na posledních 30 minut bylo rázem postaráno. Naše záložní řada vůbec nebyla schopna zachycovat útoky Zálesní Lhoty, a tak se na brankáře Berku valil jeden útok za druhým. Náš gólman si opět na nedostat práce stěžovat nemohl, a když už míč nezachytily jeho pohotové rukavice, pomohly mu výborně postavené tyče.

Zaslouženého vyrovnání se však domácí krátce před koncem přeci jen dočkali. Kdo by ale v úplném závěru čekal ještě větší tlak domácího Sokolu a úplný obrat ve skóré, ten se hodně mýlil. Blíže k vítězství měli totiž opět vysočtí, ale jak Havel tak ani Poláček ve svých šancích neuspěli. Utkání tak po remíze 2:2 skončilo dělbou bodů.

Branky: Poláček, Holeček

Sestava: Berka - Seidl, Šikola, Večerník (35. Havelka), Šalda J. - Poláček, Manhart, Saska, Havel - Vedral, Holeček