TJ Sokol Stružinec - TJ Vysoké 4:1 (2:1)

3. 9. 2010

K dohrávce úvodního kola jsme zamířili na hřiště Stružince. Tato cesta byla již třetím pokusem, jak toto utkání dohrát. Předchozí dva totiž díky zásahu vyšší moci a nepříznivým přírodním podmínkám odehrány, respektive dohrány nebyly.

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří od začátku potvrzovali roli favorita a celkem záhy se dostali do vedení. Jeden z domácích záložníků totiž využil výhody trestného kopu z 20 metrů a míč nádherně zakroutil až do branky zkoprnělého Berky - 1:0. Příznivého výsledku si ale stružinečtí neužívali příliš dlouho. Důrazný Havel totiž sebral míč hostujícím zadákům a svoji pohlednou individuální akci zakončil vyrovnávací brankou - 1:1.

Bojovný výkon vysockých hráčů pokračoval i dál a domácí tým v dalším průběhu úvodního dějství hodně znejistěl. Klid na jeho kopačky ale přinesla 37. minuta, kdy jeden ze stružineckých forvardů ke vší radosti fanoušky obsypaného zábradlí dokázal z otočky znovu strhnout vedení na domácí stranu. Do poločasu ale mohlo být znovu vyrovnáno. To by ovšem musel po přihrávce Havla využít velkou šanci Poláček. Bohužel se tak nestalo, a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:1 z pohledu domácích.

Naděje na bodový zisk nám pak definitivně sebral úvod druhého poločasu, kdy se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Morální síly statečně bojujících hráčů v černobílých dresech nebyly schopny s výsledkem cokoliv udělat. Domácí si v pohodě hlídali svůj náskok a pokus vysockých o rychlý brejk většinou skončil nepřesností nebo odmávaným ofsajdem. Poslední hřebíček do naší rakve tak přinesla čtvrtá branka v síti brankáře Berky, která definitivně rozhodla o domácí výhře.

Závěr utkání pak přinesl kromě dešťových kapek jen několik "žlutých" napomenutí a tak utkání skončilo zaslouženou, ale podle průběhu utkání až příliš krutou, prohrou 1:4. Pozitivním jevem na naší hře je však bojovnost, která nám v předchozích utkání hodně chyběla. Pokud se nám v průběhu podzimu podaří zopakovat výkon z prvního poločasu, bude naše bodové konto určitě vyšší, než současný zisk jediného bodu.

Branka: Havel

Sestava: Berka - Seidl, Šikola J., Večerník, Šalda J. - Hájek, Tryzna, Šikola M. (70. Preissler R. ) , Burgermeister - Havel (80. Macháček), Poláček (46. Saska)