TJ Vysoké - FC Ingeo Lomnice B 0:3 (0:1)

15. 8. 2010

Po odložení a následném nedohrání utkání se Stružincem nás v úvodním duelu nové sezony přijela prověřit rezerva Lomnice. Ta měla v 1. kole nového ročníku díky špatným přírodním podmínkám rovněž volno. K duelu na náš trávník navíc přijela notně posílena o borce z A-týmu, jehož utkání bylo pro nepříznivý terén rovněž odloženo.

Úvod zápasu musel diváka zahřát. A nejen proto, že z deštivé a zamračené oblohy začalo vykukovat sluníčko. I přes těžký a vodou nasáklý trávník se hrál svižný a technický fotbal, kterým obě mužstva naznačila, že by si ze zápasu co nejraději odnesla tříbodový zisk. Od desáté minuty však veškerou iniciativu převzali hosté, kteří byli daleko nebezpečnějším celkem. Díky věkové a fyzické převaze v záložní řadě si vytvářeli řadu šancí, které jen díky výtečnému Berkovi zůstaly nevyužity.

Jednu z nich však lomničtí přeci jen dokázali využít a ve 30. minutě úvodního dějství se zaslouženě dostali do vedení. Z naší strany v prvním poločase nejvíce zahrozil ze záložní řady vysunutý Manhart. Nejprve jen těsně nedosáhl na chytře zahrávaný přímý kop Martina Šikoly. O něco málo později se středem protlačil až do střelecké příležitosti, kterou mu však hostující obrana zblokovala.

Do druhého poločasu jsme nevstupovali s žádným menším cílem než bylo vyrovnání. K němu jsme však nakonec měli hodně daleko. Všechny ofenzivní snahy se totiž většinou zastavily o nějakou z mnoha kaluží. Více radosti tak museli mít hosté z Lomnice, kteří dvěma góly z takřka totožných brejků definitivně rozhodli o své výhře. Další jejich stoprocentní šance zlikvidoval znovu spolehlivý Berka. Když se pak na druhé straně neprosadil ani v největší šanci Vysokého Poláček, skončilo utkání naší prohrou 0:3.

Lomnická rezerva vyhrála po zásluze, neboť byla po celé utkání lepším týmem. Hlavním poraženým je však opět ona, neboť její hráči slovní spojení fair play asi v životě neslyšeli a závěr utkání za rozhodnutého stavu svým chováním zbytečně vyostřili. Nám nezbývá nic jiného, než se z prohry poučit a získat body v dalším utkání.

Sestava: Berka - Seidl, Šikola J., Večerník, Šalda J. - Hájek, Tryzna, Šikola M., Burgermeister - Manhart - Poláček