TJ Vysoké - FK Košťálov B 3:1 (0:0)

4. 10. 2009

Skvělou bodovou šňůru jsme nechtěli ukončit ani proti dalšímu těžkému soupeři - košťálovské rezervě. Tu první čtvrtina soutěže zastihla ve výborné formě a se ziskem 15 bodů se zabydlela na druhém místě.

Tentokrát však nemohli hostující hráči spoléhat na pomoc hráčů z výběrů A a C, které rovněž čekala soutěžní utkání. A tohoto faktu jsme chtěli využít k dalšímu zisku bodů. Do utkání vyběhli naši hráči v nových černobílých dresech s dlouhým rukávem. Jejich vzhled hodně připomíná dresy slavného Juventusu Turín.

Jenže do výkonu hráčů italského giganta měli vysočtí borci v úvodu utkání hodně daleko. Chyba střídala nepřesnost, nepřesnost střídala chybu a tak jsme mohli být rádi, že jsme úvodní dvacetiminutovku přežili bez inkasované branky. Hosté totiž svojí rychlostí a technikou dělali naší defenzivě velké problémy. Největší šanci úvodního dějství ale přesto měli domácí.

Vedral našel kolmicí mezi stopery volného Manharta, který ale v souboji s brankářem Košťálova neuspěl. Radovat se rovněž mohli i hosté. Důrazný útočník hostí tvrdě atakoval brankáře Berku, faul se však přesto nepískal. Míč se následně odrazil na hranici penaltového puntíku, z kterého ovšem košťálovští trestuhodně odkrytou branku netrefili.

První poločas tak zůstal hodně za očekáváním, druhá půle ale promrzlým divákům vše vynahradila. Hned v jejím úvodu totiž začaly padat branky. Nejprve využil nepřesného odkopu gólmana Košťálova Poláček, který střelou k bližší tyči rozjásal domácí diváky poprvé. O chvíli později však přepustil místo na hřišti Saskovi a toto střídání se ukázalo jako klíčové.

Heslo přišel, viděl, zvítězil totiž tentokrát platilo bez výjimky. Neuběhla ani minuta Saskova pobytu na hrací ploše když se spolu s diváky radoval z další branky. Odražený míč se totiž snesl právě na jeho kopačky a pohotovou střelou uklidil míč do sítě podruhé.

Hosté ale zápas rozhodně nezabalili a po standartní situaci se díky pohotové hlavičce na zadní tyči dostali znovu na dostřel jediné branky. Závěr utkání si ovšem znovu podmanil výborný Saska. Ve spolupráci s Holečkem se totiž dostal až před košťálovského brankáře a mazáckým zakončením ztvrdil naše vítězství - 3:1.

Branky: Saska 2x, Poláček

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola, Šalda J. - Burgermeister, Tryzna, Hájek, Poláček (60. Saska) - Manhart - Vedral (80. Holeček)