TJ Vysoké - FK Košťálov B 2:3 (1:3)

29. 8. 2010

Deštěm promočený víkend přinesl další utkání Okresního přeboru. V něm jsme na domácím hřišti přivítali první rezervu košťálovského týmu, proti které jsme si chtěli připsat první tříbodový zisk nové sezony.

Tyto plány ale vzaly za své již v úplném úvodu. Hosté se totiž na návštěvě ve Vysokém nechovali zrovna přátelsky a hned v páté minutě se díky krásné střele jejich záložníka dostali snadno do vedení - 0:1. Šok přinesl i další průběh úvodního dějství. Místo vyrovnání jsme z rychlého brejku inkasovali druhou branku, které paradoxně předcházela výhoda zahrávání přímého kopu pro domácí tým.

Půlhodinku hrůzy z pohledu jedenáctky v bíločerných dresech dokumentoval nejen do oka bijící rozdíl ve hře obou týmů, ale i vlastní gól, po kterém to vypadalo na debakl. Do poločasu však hosté žádnou další branku přidat nedokázali, a jelikož se po přihrávce Burgermeistera dokázal se štěstím prosadit Poláček, odcházelo se do šaten za nepříznivého, ale hratelného výsledku 1:3.

Ten se stal ještě hratelnějším okamžitě po začátku druhé pětačtyřicetiminutovky. Trestný kop Šikoly totiž s přispěním skrumáže před košťálovskou brankou zapadl až do sítě a vysockému celku zbývalo dost času na vyrovnání nebo dokonce obrat ve skóré. Obzvlášť, když od úvodu druhého poločasu byl výrazně lepším týmem. Jenže chyběla disciplína. Když se totiž v krátkém sledu nechali zbytečně vyloučit Manhart s Kašťákem, bylo po bodových nadějích.

Košťálov už se ve zbytku zápasu soustředil převážně na defenzivu, která si s devítičlenným, a po zranění Poláčka i s osmičlenným, souborem domácím bez potíží poradila. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou hostí 3:2. Nám nezbývá nic jiného, než se z prohry poučit a pro další utkání odstranit hrubé individuální chyby, zlepšit souhru, vyvarovat se zbytečných disciplinárních prohřešků a také konečně začít pravidelně bodovat. Jestli se nic z výše zmíněného nezlepší, boj o záchranu nás nemine.

Branky: Poláček, vlastní

Sestava: Berka - Seidl, Manhart, Večerník, Šalda J. - Saska (46. Kašťák), Tryzna, Šikola M., Burgermeister - Poláček, Havel (75. Hladík)