TJ Vysoké - Jívan Bělá 5:1 (1:0)

20. 4. 2010
Po skvělém vstupu do jarní části sezony, kterou náš tým zahájil dvěma výhrami (Roztoky 3:2 – více zde, Martinice 4:2 – více zde), jsme v prvním opravdovém domácím utkání druhé poloviny sezony přivítali celek Bělé. Ten se i přes výhru v minulém kole stále drží na poslední příčce tabulky, což nás jako druhý celek Okresního přeboru stavělo do jasné role favorita.

Po úvodním oťukávání a důkladném seznámení se středem hrací plochy to byl právě domácí tým, který poprvé výrazně zahrozil. Útočník Čermák však v dobré pozici pouze otestoval pevnost brankové konstrukce. Tato situace se opakovala i o několik málo okamžiků později kdy nešťastník úvodu zápasu Čermák znovu mířil pouze do tyče.

Zvonění tyčí jako by probudilo i hosty, kteří také zahrozili. Neposlušný míč a terén totiž hodně zahrály na nervy brankáře Berky, když se balon odrazil od tyče a obránci ho na poslední chvíli uklidili do bezpečí. Vše však naštěstí skončilo dobře a solidní divácká kulisa si mohla „jako jeden muž“ zhluboka oddechnout. Otřepané pravidlo „nedáš-dostaneš“ však v první půli přeci jen nastoupilo na scénu. A byl u toho opět aktivitou hýřící Čermák, který po přistrčení Vedrala chytře přehodil hostujícího brankáře a náš tým se ujal zaslouženého vedení 1-0.

Ve druhém poločase náš tým přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a konečně potvrdil tabulkový rozdíl.  Navýšení těsného jednobrankového náskoku však ne a ne přijít. Nakonec jsme se jej ale přeci jen dočkali, když na 2-0 zvýšil po střele zpoza šestnáctky Vedral. Kdo by však čekal, že se Bělá po obdržené brance definitivně položí a vytratí ze hřiště, ten by se hodně mýlil.

Než totiž naši hráči stačili dooslavit druhý gólový úspěch v utkání, hosté křížnou střelou snížili na 2:1 a znovu se postarali o zápletku na zbývající minuty utkání. Další branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Střelecké pokusy totiž pod dojmem svítícího sluníčka mířily spíše na koupaliště, než mezi tři tyče Berkovy svatyně.

Co se však nedařilo hostům, dařilo se ke spokojenosti domácích fans hráčům v černobílých dresech. Po krásné akci zvýšil na 3-1 střelou z hranice šestnáctky Martin Šikola. V tu chvíli bylo o vítězi rozhodnuto. V závěru utkání pak zvýšil rozdíl ve skóre po rohovém kopu Seidl, když vyprášil kout branky od neposlušných pavouků. Fanoušci se nakonec dočkali i pomyslného „bůra“. Jen co hostující hráči rozehráli po obdržené brance, zmocnil se míče Čermák, který prošel obranou „jako nůž máslem“ a střelou nedal brankáři šanci. Zápasu tak dal podobu skóre 5-1.

Věříme, že se utkání našim fanoušům líbilo a přijdou nás povzbudit i v dalších zápasech.

TJ Vysoké – Jivan Bělá 5:1 (1:0)

Branky: Čermák 2x, Vedral, Šikola M., Seidl

Sestava: Berka – Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda – Hájek (82. Pastorek), Manhart, Šikola M., Burgermeister (68. Havel) – Vedral, Čermák