TJ Vysoké - Libštát 1:1 (0:1)

12. 4. 2009

V prvním domácím utkání jarní části soutěže náš celek přivítal fotbalisty Libštátu. S nimi jsme v zimním přípravném období sehráli přátelské utkání, které na umělé trávě v Železném Brodě skončilo i přes relativně vyrovnaný průběh hry jasnou výhrou "hostí" 3:0. Podobný výsledek jsme ale v domácím utkání nechtěli zopakovat. Obzvlášť po ostudném výkonu a výsledku z posledního kola.

A kdo viděl výkon Vysokého v Martinicích a v domácím utkání proti Libštátu, musel si myslet, že vidí dvě rozdílná mužstva. Naši hráči zlepšili především definzivní činnost, hodně přidali na bojovnosti a nechyběla ani kombinace. I přesto všechno však do utkání lépe vstoupili hosté. Ti využívali hlavně rychlých brejků a jeden z nich bohužel proměnili. Po chybné rozehrávce nás útočící hráči Libštátu přečíslili a křížnou střelou se dostali do vedení - 0:1.

Naše hráče tato branka opařila a dlouho se nezmohli na jakoukoliv odpověď. A to jsme ještě mohli být rádi, že brankář Bárta narozdíl od posledního utkání nezapomněl svoje gólmanské dovednosti doma a několika bravurními zákroky držel šanci na dobrý výsledek. Do konce poločasu jsme sice hru vyrovnali, ale bez gólového efektu odcházeli do šaten více spokojenější hosté.

Do druhé půle nahradil unaveného Kobra Hájek a toto oživení přineslo svoje ovoce. Vysočtí fotbalisté ještě přidali na aktivitě a vyrovnání viselo ve vzduchu. A právě ze vzduchu nakonec i přišlo. Centr Vedrala doputoval až k Manhartovi, který bez větších problémů ke spokojenosti slušně zaplněných diváckých lavic poslal míč do sítě. V poslední třetině utkání se pak oba celky snažily strhnout vítězství na svoji stranu. V tom ji však bránily dobré výkony brankářů, nepřesnost střelců i hlavního rozhodčího utkání, který ani po týdení odmlce neměl svůj den.

I přes čtyři nastavené minuty tedy utkání skončilo remízou 1:1. Za bojovný výkon si náš tým tento bod jistě zasloužil. Pokud naši hráči dokáží podobné výkony podávat pravidelně, stav bodového konta by se mohl postupně zvyšovat a záchrana v soutěži by nemusela být úplnou utopií.

Sestava: Bárta - Kuna, Večerník, Burgermeister, Seidl - Pastorek (80. Macháček), Manhart, Tryzna, Poláček (65. Preissler R.) - Kobr (45. Hájek) , Vedral