TJ Vysoké - SK Studenec 0:3 (0:1)

27. 10. 2008

V souboji třetího s posledním tak byli jasným favoritem hosté ze Studence. Ti nic nepodcenili a na utkání dorazili dříve než někteří hráči do domácí kabiny. I přes roli outsidera jsme doufali v bodový zisk. Obzvlášť když se po různých absencích vrátilo několik hráčů. Jenže úvod utkání jasně naznačil budoucí vývoj utkání. Hosté významně podporováni halekajícím fanouškem v notně podroušeném stavu, kterého od pádu na promrzlou zem uchránila jen skálypevnost zábradlí oddělující hrací plochu od "sektoru" diváků, začali velice aktivně.

Jejich tlak však narážel na dobře zformovanou obranu vysockých, což vyústilo pouze v nepřesné střely a centry. Po nevýrazné desetiminutovce se pak probudili i domácí. Náznaky šancí ale končily na nepřesnostech a častých podklouznutích v rozhodujích momentech. Rozhozenost naší obrany při těchto situacích využívali pohyblivější hosté k rychlým výpadům. A jeden z nich bohužel zastavila až síť v naší brance. V dalším průběhu prvního dějství se obraz hry významně nezměnil. Studenec byl aktivnější, ale z mnoha šancí branku vstřelit nedokázal.

Ani v druhém poločase se vysočtí borci výrazněji neprosadili. Taktovku utkání měli opět pod kontrolou hosté. Úvod  druhých 45 minut se nesl v duchu žlutých karet. Situaci na hřišti, především pak hlavy některých hráčů, zchladil až pan rozhodčí, který po zákroku Burgermeistera odkopávajícího míč v úrovni hlavy hostujícího hráče na rozhraní pokutového území, pískl pokutový kop. Ten hosté proměnili a získali tak pohodlný dvougólový náskok. Na nepříznivou situaci reagoval trenér Nesvadba, který v krátkém sledu vystřídal oba krajní záložníky. Nejprve Poláčka nahradil Saska, o několik minut později pak Pastorka vystřídal Hladík.

Zlepšení však nepřišlo ani se střídajícími hráči. Ba naopak. Hosté poté využili další slabší chvilky naší obrana a zvýšili skore již na 3:0. Zbytek utkání už se pak spíše dohrával jen z povinnosti. Tři body tak zaslouženě putují do Studence. Pro vysocké áčko to byl zároveň poslední zápas na domácí půdě v podzimní části. Vylepšit současnou nepříznivou situaci však bude moci již v úterý, kdy zavítá na hřiště Horní Branné k předehrávce úvodního jarního kola.

Sestava: Berka - Seidl, Burgermeister, Hájek, Havelka - Poláček (63. Saska), Manhart, Tryzna, Pastorek (70. Hladík) - Kobr, Vedral