Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Vysoké - Sokol Kruh 2:2 (0:1)

6. 9. 2009

Sérii dvou výher v řadě jsme nechtěli porušit ani v dalším domácím utkání s Kruhem. Tři a více vítězných utkání v řadě totiž můžeme označit jako šňůru, na kterou vysocká kopaná čeká už velice dlouho.

Počasí první zářijové soboty však hodně připomínalo pozdně listopadové čekání na sníh. Ten však naštěstí nepřišel, a tak dvaadvaceti fotbalistům, třem rozhodčím, promrzlým náhradníkům i fanouškům na tribuně a jeho nejbližším okolí stěžovalo život pouze studené ovzduší a nepříjemné mrholení.

Pojďme ale k samotnému zápasu. Úvod utkání byl z obou stran neurovnaný a fanouškovo oko muselo hodně trpět. Když si však hráči začali zvykat na mokrý, a tudíž velice rychlý travnatý povrch vysockého hřiště, kombinace se zpřesnily a rázem přišly i šance.

A těch bylo (především tedy na vysocké straně) doslova přehršel. Ve slibných šancích dvakrát neuspěli Vedral, Poláček ani Manhart. Byť to naši hráči zkoušeli levou, pravou, zblízka, zdálky, horem i dolem, ani jeden jejich pokus síť za zády vysokého brankáře Kruhu nerozvlnil.

Jak se má s šancemi nakládat nám ale názorně předvedli hosté. Po jedné z obrovských šancí Vysokého se totiž hosté v rekordně rychlém čase přesunuli až před branku Berky a po rychlém brejku otevřeli střelecký účet utkání - 0:1. Hosté tak po úvodním dějství hodně šťastně vedli.

S cílem co nejdříve srovnat skóré a následně rozhodnout nastupoval domácí tým do druhé pětačtyřicetiminutovky. Přemíra snahy a chtění ale borcům v červených dresech svazovala nohy, které nebyly schopné nic kloudného vymyslet.

Naše defenziva tedy začala postupem času čím dál tím víc podporovat své ofenzivní kolegy. Hosté tak mohli hrozit z brejků, což se jim poměrně dařilo. A jeden z nich dokonce dokázali přetavit v gól - 0:2. Za tohoto stavu by si na domácí borce vsadil asi jen ten největší šílenec nebo neznalec aktuálního skóré.

Pak ale přišel závěr, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Těsně před koncem řádné hrací doby totiž Burgermeister poslal z pravé strany centr do pokutového území hostí, ve kterém udělal obrovský zmatek. V něm se nejlépe orientoval Poláček, který hodně šťastnou brankou vykřesal alespoň maličkou jiskřičku naděje na bodový zisk.

Ke svému závěru se pak blížil i čas označený jako nastavený. Šikola poslal dopředu centr poslední naděje, který z rukavic vyběhnuvšího brankáře ukradl pravý obránce Kruhu a neomylnou hlavičkou do protipohybu skvělé chytající dlouhána v brance hostí dokázal vyrovnat - 2:2. Vysocký tým tedy v závěru vybojoval alespoň šťastný bod za remízu. Při tolika šancích ale přesto musíme hovořit o ztrátě. Tu můžeme odčinit již příští týden na hřišti Dolní Branné.

 

TJ Vysoké - Sokol Kruh 2:2 (0:1)

Branky: Poláček, vlastní

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola, Šalda J. - Burgermeister, Tryzna, Hájek, Poláček - Manhart - Vedral (75. Holeček)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář