TJ Vysoké - Sokol Martinice 1:3 (1:3)

26. 9. 2010

Tříbodový zisk z posledního utkání v Mříčné jsme chtěli potvrdit i v domácím utkání 8. kola Okresního přeboru, ve kterém jsme přivítali Martinice.

Úvod utkání však připomínal špatně rozehranou hru na PlayStationu, kterou však domácí borci bohužel nemohli restartovat. Hosté totiž využili chyb v naší rozehrávce a rychlých brejků k tomu, aby třikrát vystřelili na branku a již v 17. minutě vedli pohodlným náskokem 3:0. Takový start si Martiničtí nepřáli ani v těch nejrůžovějších snech. Obloha nad areálem vysockého hřiště jakoby se najednou ještě více vybarvila do dešťově černé.

Do konce utkání ale stále zbývalo spoutu času, a tak vysočtí zahájili stíhací jízdu za bodovým ziskem. To by ovšem museli své ofenzivní snažení přetavit v góly. Dobré šance Havla ani samostatný nájezd Poláčka vylepšení skóré nepřinesly, a tak názornou ukázku na téma "jak vstřelit gól" musel ukázat až stoper Večerník. Kapitán našeho týmu se z obrany dostal až na hrot a po kombinaci z Havlem obešel brankáře hostí a pohodlně zavěsil - 1:3.

Do druhého poločasu jsme vstupovali se dvěma změnami a cílem co nejrychleji snížit na jednobrankový rozdíl. To se ale bohužel nepovedlo, a když se k rušivým elementům cesty za vyrovnáním kromě nepřesností a neproduktivity přidal i hlavní rozhodčí Procházka, který druhý poločas pojal v hodně jednostranném duchu, vypadalo to s bodovými nadějemi hodně bledě. Obzvlášť, když zmíněný sudí neuznal v 80. minutě zcela regulérní gól z kopačky Havla. Závěr utkání už tak přinesl pouze zbytečnou nervozitu a několik žlutých karet. Utkání tak za příchodu dešťových kapek skončilo nezaslouženou, ale o to krutější prohrou 1:3.

Nezbývá než doufat, že se naši hráči z prohry co nejrychleji oklepou a ve zbytku podzimu si vylepší bodové skóré a s tím spojené lepší umístění v tabulce. Příležitost budou mít již tuto sobotu, kdy zajíždějí na horkou půdu do Libštátu.

Branka: Večerník

Sestava: Berka - Seidl, Šikola J., Večerník, Šalda J. - Hájek (46. Macháček), Tryzna, Šikola M., Burgermeister (46. Saska) - Poláček, Havel