TJ Vysoké - Sokol Martinice 4:1 (2:0)

23. 8. 2009

Ve třetím kole nového ročníku přivítalo vysocké áčko družstvo Martinic. To zahájilo letošní sezonu výborně, když posbíralo hned čtyři ze šesti možných bodů. Bodové konto domácích naopak hlásilo nulu, kterou bylo potřeba co nejdříve přepsat číslicí tři.

A s tímto úkolem také hráči nastupovali na hrací plochu. Hosté pod dojmem rozdílných výsledků obou celků z úvodu sezony vstoupili do utkání hodně vlažně. Domácí tým tak převzal iniciativu do svých rukou a několika rychlými brejky naznačil, jakým směrem by se utkání mohlo ubírat. A také že se ubíralo.

Po autovém vhazování Šaldy převzal míč na hranici pokutového území Poláček, posunul si míč do ideální střelecké pozice a křížnou střelou do vzdálenějšího koutu branky poslal  domácí zaslouženě do jednobrankového vedení. Hned vzápětí ale hosté mohli vyrovnat. Nájezd ze strany však výborně vyrazil Bárta. Tento moment náš tým opět o něco posílil a hnal vpřed s cílem vstřelit další branku.

A té jsme se do poločasu přeci jen dočkali. Po akci Vedrala s Poláčkem doputoval míč až k volnému Burgermeisterovi, který se dvakrát nerozpakoval a poslal tvrdý projektil směr branka. Na jeho krásnou střelu se brankář hostí natahoval marně a míč zapadl přesně do pravého horního rohu - 2:0. Do kabin jsme mohli odcházet za ještě příznivějšího stavu, dobré šance (především ty Holečkovy) však zůstaly nevyužity.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupily Martinice o hodně lépe než do té první. Poločasová bouřka v kabině vybičovala borce v bílých dresech k velké aktivitě, a náš tým se dostal pod velký tlak. Z tohoto útočného mraku však naštěstí nezapršelo. Proto se o několik okamžiků později uplatnilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po sérii zmatků v hostujícím velkém čtverci sebral míč Vedral, připravil si míč na střelu, podíval se kde stojí brankář a umístěnou střelou poslal domácí do nadějného vedení 3:0.

Na hosty zapůsobil tento gól jako červená barva na býka, a opět zatlačili vysocký tým až před vlastní pokutové území. Jejich snažení ale často končilo v náručí Bárty, na síti za brankou nebo na cestě ke koupališti. Jedna střela však přeci jen našla svůj cíl, a hosté se po snížení na 1:3 postarali o zápletku na závěrečné minuty.

Po zápletce ale přišlo rozuzlení určitě dřív než si hostující celek představoval. Po rychlém brejku byl v pokutovém území faulován Poláček a rozhodčí bez většího váhání zapískal penaltu. K té se postavil Vedral a střelou k tyči vylepšil skóré zápasu na 4:1. V závěru pak ten samý hráč mohl přidat hattrick, ale jeho pokus zastavilo břevno. Nic to však nemění na tom, že body po výborném výkony zůstaly doma.

Branky: Vedral 2x, Poláček, Burgermeister

Sestava: Bárta - Seidl, Šikola, Večerník, Šalda J. - Burgermeister, Tryzna, Manhart, Holeček (81. Pastorek) - Vedral, Poláček (81. Havelka)