Jdi na obsah Jdi na menu
 


TJ Vysoké - Sokol Mříčná 1:3 (0:3)

9. 8. 2009

Za krásného letního počasí zahájil náš celek novou sezonu proti nováčkovi z Mříčné. Ten na vysocké hřiště nemá nejlepší vzpomínky, neboť zde na jaře ostudně prohrál s béčkem. A v podobném výsledkovém trendu chtělo pokračovat i áčko, které věřilo v úspěšný tříbodový vstup do sezony.

Víra v tříbodový zisk ale vzala za své již ve 14. minutě, kdy se díky vlastní (ne)šikovnosti dostal na zem hostující útočník s robustní postavou. A protože v tu chvíli absolvoval sprinterský souboj s naším kapitánem Večerníkem, hostující lavička i hlavní rozhodčí Rympler měli okamžitě jasno - červená karta. Toto hodně necitlivé posouzení od hlavního rozhodčího pak mělo podstatný vliv na průběh zbytku zápasu.

Do té doby totiž domácí celek určoval ráz utkání a jen díky mizernému zakončení nevedl. Lekci z produktivity nám ale ukázal soupeř. Dvěma slepenými góly v rozmezí několika málo minut si totiž vytvořili pohodlný náskok. Nejprve pravý záložník Mříčné na zadní tyči předskočil v souboji Šaldu a z malého vápna poslal míč do protipohybu Berky. O chvíli po něm se pak po skrumáži nešťastně srazil brankář Berka s Burgermeisterem a hostující hráč měl hodně ulehčenou práci.

Když už si každý příznivec vysockého fotbalu myslel, že horší to snad ani být nemůže, přišel trest v podobě třetí branky. Hostující hráč, který asi jako dítě obdivoval Argentince Maradonu, napodobil jeho známé sólo, položil si dva vysocké zadáky i gólmana  Berku a pohodlně zakončil. Do šatny se ale přesto mohlo jít za "příznivějšího" stavu. Burgermeister ale poslal míč z penaltového puntíku jen do pravé tyče branky u silnice.

I druhá pětačtyřicetimutovka nabídla podobný obrázek jako její první předchůdkyně. Převaha jednoho hráče v poli, větší důraz i pomoc rozhodčího Rymplera hráli do karet hostujícímu celku. Náš tým ale i přesto bojoval a stále věřil v nějaký obrat ve skóré. Ten však přišel o něco později než by bylo bývalo zdrávo. I tak musíme přihrávajícího Sasku a na dvakrát zakončujícího Holečka pochválit za sobotní chvilku útočné poezie vysockých.

O chvíli později pak mohl nejkrásnější moment utkání vrýt do paměti všech aktérů Seidl. Po individuální akci se dostal až do hostujího velkého čtverce, snadno si obhodil posledního obránce, vystřelil na branku, ale bohužel trefil jen levou část její konstrukce. Hrozili ovšem i hosté, na vynikajícího Berku si však nepřišli.

Závěr utkání už přinesl jen zbytečné emoce, nadávky a žluté karty, o což se zasloužil především hlavní sudí svým místy až hodně tendenčním posuzováním sporných momentů. Nezbývá nic jihého, než přivést ztracené body ze hřiště Roztok, kam zamíříme příští týden k dalšímu utkání.

 

TJ Vysoké - Sokol Mříčná 1:3 (0:1)

Branka: Holeček

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Burgermeister, Šalda - Pastorek (70. R. Preissler), Tryzna, Saska, Poláček (60. Havelka) - Manhart, Vedral (60. Holeček)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář