TJ Vysoké - Sokol Roztoky 1:2 (1:1)

14. 9. 2010

V krásném sobotním odpoledni se na vysockém hřišti sešli dva týmy ze spodních příček tabulky OP a bylo jasné, že vítěz tohoto utkání se posune výše a vzdálí se sestupovým vodám. Hosté z Roztok rozhodně nepřijeli do Vysokého bránit a svojí aktivní hrou přiváděli domácí obranu pod tlak, naopak útok a záloha domácích se nedokázala nijak prosadit. Útočné duo Havel, Saska nespolupracovalo zrovna ukázkovým způsobem a tak jejich útočení mělo spíče jepičí život. Tlak hostí byl ve 20. minutě korunován gólem, když mladý, drzí útočník hostí utekl Šikolovi, který se marně domáhal na pomezním rozhodčím Neťukovi odmávání ofsajdu, který ovšem nebyl, protože za ním stál v době přihrávky ještě Seidl a tak ofsajdová past sklapla na prázdno 0:1. Inkasovaná branka trochu probudila naše hráče z letargie a tak se začali dostávat mnohem více před branku hostí, ale bohužel gólový efekt naše snažení nepřineslo. Teprve ve 40. minutě se domácí dočkali, ve velkém pokutovém území hostí zahrál obránce nepochopitelně rukou a následně nařízenou penaltu s přehledem proměnil Martin Šikola 1:1. A protože se už konce první půle nic nestalo, šly oby týmy do kabin za nerozhodného výsledku.
Poločasová porada měla jeden jasný výsledek – zlepšit hru, vstřelit nějakou branku a pokud možno neinkasovat. V prvních minutách druhé půle se zdálo, že si všichni hráči vzali poločasové rady trenérů k srdci, zlepšili hru i pohyb po hřišti a občas se vyskytlo i nějaké to ohrožení branky hostí. Bohužel v místech kam šel balon, byl vždy i hostující gólman, který nedovolil našim borcům skórovat. V dalších minutách se objevil poměrně častý nešvar v podobě zbytečných faulů na obou stranách, který hru značně rozkouskoval. K dobrému pocitu ze hry nepřispěl ani rozhodčí, jehož výroky občas postrádali známky zdravého rozumu. Jak postupně ubíhal čas, tak bylo jasné, že branku nevstřelíme a nezbývá nám nic jiného než spoléhat na remízu. Ovšem 15 minut před koncem udělal Jindra Šikola chybu, když přepouštěl padající míč brankáři Berkovi, před ním se k němu dostal hostující záložník a ten nedal našemu gólmanovi žádnou šanci 1:2. Po vstřelené brance se začala vidina jednoho bodu za remízu rozplývat jako pára nad hrncem. A protože do konce utkání už branka nepadla, tak zase odcházeli z našeho hřiště šťastnější hráči hostujícího celku. Po tomto prohraném utkání se náš tým ocitl na úplném dně tabulky OP. Po loňské úspěšné sezóně, kdy se náš tým pohyboval na předních příčkách tabulky, si takhle špatný start do sezóny asi nedokázal představit nikdo z hráčů, trenérů ani diváků. Na závěr už se sluší, snad jen popřát našim borcům více štěstí do dalších utkání.
Sestava: Berka – Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda – Pastorek (70. Kašťák), Tryzna, Šikola M., Burgermeister – Saska (80. Macháček), Havel