TJ Vysoké - Sokol Roztoky 3:2 (1:1)

4. 4. 2010

Ačkoliv počasí prvních aprílových dní více připomínalo konec zimy než začátek jara, jaro fotbalové nezadržitelně oznámilo svůj start. Hrací plocha ve Vysokém však na něj ještě rozhodně připravena nebyla, a tak se první utkání jarní části Okresního přeboru proti Roztokám muselo přesunout na umělou trávu do Desné.

S ní jsme se v přípravném období seznámili dostatečně, a tak nám změna přírodního pažitu za umělý měla více hrát do karet. A v úvodních minutách tomu také vše nasvědčovalo. Hostující Roztoky měly v úvodu velké problémy vyrovnat se se stavem hrací plochy a než se stačily pořádně rozkoukat, už prohrávali 0:1. O gólovou radost se postaral Vedral, který s přehledem proměnil pokutový kop nařízený za faul na Poláčka.

Vstřelený gól ale zápasu zrovna dvakrát neprospěl. Spíše naopak. Obě mužstva jako by se spokojila s výsledkem 1:0 a soutěžila o titul "Kdo zkazí více přihrávek". Že to takhle dál nejde pochopili rychleji Roztočtí, kteří se probudili a začali se starat o zábavu do té doby hodně se nudícímu Berkovi. Jednu ze svých šancí navíc dokázali využít a srovnat stav utkání na 1:1. Do konce poločasu si náš tým vytvořil několik výborných příležitostí, které však jako na běžícím páse zahazoval.

Mdlý výkon z úvodního dějství by na tříbodový zisk zcela jistě nestačil, a tak bylo potřeba okamžitě vylepšit svůj výkon. To se od úvodních minut druhé pětačtyřicetiminutovky i díky nově příchozímu útočníkovi Čermákovi dařilo. A byl to právě navrátilec do vysockého týmu Jirka Čermák, který svým gólem znovu strhl vedení na stranu Vysokého - 2:1. Zastínit se ovšem nenechala ani druhá zimní akvizice našeho týmu Martin Šikola. Přímý volný kop z 20 metrů totiž svoji levačkou nádherně zakroutil kolem obranného valu až k pravé tyči zkoprnělého brankáře Roztok - 3:1.

Naše dvoubrankové vedení ale mělo jepičí život. Hostující útočník, který po celých 90 minut dělal naší obraně velké starosti, dostal v pokutovém území až přespříliš prostoru a krásným uvolněním nedal Berkovi šanci - 3:2. Závěr utkání se nesl v hodně nervózním duchu, což ale zápas rozhodně neochudilo o brankové příležitosti. Především na naší straně jich bylo přehršel, žádná z nich však navýšení brankového rozdílu ani klid na naše kopačky nepřinesla. O výsledek jsme se tak museli strachovat až do poslednímu hvizdu rozhodčího, kterému předcházelo několik standartních situací Roztok. Vyrovnat se jim však nepodařilo a náš tým tak může slavit úspěšný tříbodový vstup do jarní části Okresního přeboru.

Závěrem ještě musíme poděkovat vysockým fanouškům, kterých do Desné zamířilo opravdu hodně a po celý zápas neúnavně povzbuzovali naše hráče. Především pokřik VYSO - KÉ musí znít roztockým hráčům v uších ještě teď.

Branky: Vedral z pen., Čermák, Šikola M.

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda J. - Pastorek (60. Hájek), Manhart, Šikola M., Burgermeister (46. Čermák) - Vedral, Poláček (80. Preissler R.)