TJ Vysoké - Sokol Zálesní Lhota 5:3 (5:1)

13. 6. 2010

V posledním domácím utkání letošní sezóny jsme přivítali nováčka ze Zálesní Lhoty. Ten se pohybuje na chvostu tabulky Okresního přeboru, a proto jsme byli v utkání jasným favoritem.

Do zápasu hraného za horkého letního počasí jsme vstoupili aktivně a soupeři jasně ukázali, kdo je na vysockém pažitu doma. Odměnou za aktivitu nám byla rychle vstřelená úvodní branka. Čermák ideálně vysunul Poláčka, ten si obhodil hostujícího stopera a nekompromisní střelou rozvlnil síť za zády lhotského brankáře - 1:0. Na další změnu skóré se nemuselo čekat příliš dlouho. Čermák opět rozkmital své rychlé nohy, které však hostující obrana zastavila pouze za cenu faulu. A jelikož se celá přechozí situace odehrála v pokutovém území, musela následovat penalta. K její realizaci se znovu postavil spolehlivý exekutor Vedral a střelou k tyči navýšil naše vedení - 2:0.

Kdyby v tu dobu měli hosté na lavici ručník, jistě by jej s radostí vhodili na trávník. Jenže to nejhorší je v úvodním dějství ještě čekalo. Nejprve Manhart využil svého důrazu k proražení hostujícího defenzivního valu a v souboji tváří v tvář s hostujícím gólmanem díky přesné střele, která si před rozvlněním sítě stihla dát letmý polibek s pravou tyčí, dokázal uspět - 3:0. Již na 4:0 zvyšoval o chvilku později Martin Šikola, který se na hranici velkého čtverce dostal k odraženému míči po rohovém kopu, a střelou k tyči jej poslal tam, kam se sluší a patří.

Pěti branek v hostující síti se fanoušci dočkali již do poločasu. Manhart našel ideálně rozběhnutého Čermáka, který souboj jeden na jednoho se lhotským brankářem také vyhrál - 5:0. Rozjaření fanoušci na tribuně poté žádali od vysockých hráčů dvouciferný výsledek a zřejmě tak definitivně zapomněli na neúspěch z minulého týdne ze hřiště Nové Vsi. Hosté se nakonec také radovali ještě před poločasovou přestávkou, když dokázali proměnit pokutový kop - 5:1.

I druhý poločas začali naši hráči v dobrém tempu a nepouštěli Zálesní Lhotu z vlastní poloviny hřiště. Přesnost v koncovce ale o poločasové přestávce sdělila našim hráčům sbohem a odešla rozdávat štěstí zase o kus dál. Brankové příležitosti tak povětšinou končili jen vedle branky hostujícího gólmana. Hosté proto vycítili šanci, využili naší nekoncentrovanosti a chyb v rozehrávce i komunikaci a díky dvěma rychlým gólům snížili na 3:5.

Z jasného zápasu se tak stalo drama, které svými nepřesnými verdikty notně komplikoval i hlavní rozhodčí duelu. Ani jeden z týmů však už žádnou další svoji šanci využít nedokázal a zápas tak v poklidném tempu skončil hokejovým výsledkem 5:3.

Závěrem se opět sluší poděkovat fanouškům, kteří znovu vytvořili výbornou atmosféru. Po celou sezonu byli naším dvanáctým hráčem a proto doufáme, že nás svojí přítomností podpoří i v závěrečném utkání veleúspěšné sezony, ve kterém se v neděli představíme na hřišti Horní Branné.

Branky: Poláček, Vedral z pen., Manhart, Čermák, Šikola M.

Sestava: Berka - Seidl, Šikola J., Večerník, Šalda J. - Hájek (60. Saska), M. Šikola (70. Pastorek), Manhart, Poláček - Vedral (80. Havel), Čermák