TJ Vysoké A - Sokol Dolní Branná B

2. 5. 2010

V 19. kole jarní části okresního přeboru jsme na našem hřišti přivítali hráče rezervy Dolní Branné. I když se tento tým pohybuje na spodních příčkách tabulky přeboru, tak s ním nemáme dobrou bilanci vzájemných zápasů. Na podzim náš tým na hřišti Dolní Branné pouze remizoval, když  o vítězství přišel v posledních minutách utkání.

Tentokrát se na místo trenéra postavil Míra Manhart a svůj debut mohl řádně oslavit, ale vezmeme to od začátku.

Do utkání vstoupil lépe náš tým a hned se ukázalo, kdo by měl být na hrací ploše pánem. Především naše útočné duo Čermák – Vedral, podporované krajními záložníky, dělalo obráncům Branné pořádné problémy. Naopak naše obrana neměla s hráči soupeře žádné větší potíže, protože jejich napadání se soustředilo spíše na polovinu hřiště a tak měli naši borci dostatek prostoru pro hru a zakládání útočných akcí. Do první takové se dostal ve 12. minutě Večerník, když si došel pro aut od Burgermeistera a nikým neatakovaný se dostal do zakončení. Jeho levačka však míč do sítě neumístila. O pár minut později se po centru Večerníka dostal do slibné šance Čermák, ale jeho pokus brankář hostí kryl. V další slibné šanci se opět objevil Čermák a tentokrát nedal gólmanovi Branné žádnou šanci a otevřel skóre zápasu – 1:0. Po obdržené brance byli hráči soupeře jako opaření a tak se naši dostávali čím dál více do zakončení. Několik slibných příležitostí měl Vedral, Saska i Poláček ovšem ani jedna neskončila gólem. Ve 21. minutě dostal Čermák dlouhý balón z obrany za záda obránců Branné a po levé straně se dostal do zakončení a zvýšil naše vedení na 2:0. Na 3:0, z našeho pohledu, zvýšil krásnou střelou obránce Seidl, který „vymetl“ pavouky z levého horního růžku branky soupeře. Po této rozehrání na půlce hřiště udělali hosté chybu v přihrávce a tak se Čermák snadno dostal k míči zatáhl ho po levé straně do velkého vápna a před brankou našel zcela osamoceného Vedrala, který snadno dopravil míč do sítě – 4:0. Zatímco se náš brankář vyloženě nudil, tak na druhé straně střídala jedna pohledná akce druhou. Do konce první půle stačil ještě navýšit naše vedení Burgermeister, když jeho přízemní střela prošla pod rukou gólmana hostí – 5:0.

Do druhé půle nastupovali naši s jasným cílem, nedostat branku a pokud to bude možné tak ještě nějakou přidat. Ovšem hosté ve druhé půli začali mnohem více kombinovat a dostávali se tak nepříjemně blízko k naší brance. Naštěstí jejich střelecké pokusy postrádali jak přesnost tak razanci a povětšinou končili za autovou čárou. Z našich protiútoků mohlo padnou hned několik branek, bohužel nikdo z našich útočících hráčů nedokázal dostat míč mezi tři tyče. V největší šanci druhé půle se objevil Vedral, když se k němu odrazil míč po rohu. Ovšem jeho řešení sice efektními, ale nikoli efektivními nůžkami nebylo zrovna nejpovedenější a míč tak skončil vysoko nad břevnem. Z dalšího rohu mohl skórovat Saska, kterému chyběl k míči pověstný krůček. Ale i tento hráč se dostal k zakončení, když na hranici malého vápna obešel tři hráče Branné a zakončil k levé tyči. Tím také uzavřel zápasové skóre na 6:0. Jelikož dosud první Stružinec prohrál v Zálesní Lhotě 2:1, tak bude tým Vysokého minimálně do středy, kdy hraje Stružinec dohrávku v Lomnici, na prvním místě v tabulce okresního přeboru, což už tady opravdu dlouho nebylo. Nezbývá nic jiného než si přát, aby tento stav vydržel našim co nejdéle.

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Šikola J., Šalda J. - Burgermeister (70. Havel), Saska (80. Preisller), Šikola M. (46. Pastorek), Poláček - Vedral, Čermák