TJ Vysoké A - SK Jívan Bělá 1:2 (0:1)

17. 5. 2009

V posledních dvou kolech se našim hráčům nepodařilo uhrát ani bod, tento nelichotiví výsledek chtěli změnit v dalším domácím zápase proti týmu Bělé. Předzápasová porada určila jasné cíle, nevrhat se bezhlavě do útočení, hrát ze zajištěné obrany a pokud možno vstřelit alespoň jednu branku. Od úvodního hvizdu začali naši hráči předvádět hru na velmi slušné úrovni a během prvních minut si vytvožili menší převahu. Už v páté minutě mohl skórovat Manhart, když se k němu dostal míč od Poláčka, bohužel místo zakončení pozemi k tyči volil lob, který kryl připravený brankář hostí. O pár minut později se dostal do další slibné příležitosti Manhart, ale ani tentokrát nedokázal překonat hostujícího gólmana. Po prvních patnácti minutách se dostali ke slovu také hosté. Především velmi rychlý a technicky dobře vybavený útočník motal hlavu pravé straně naší obrany. Rychlými brejky se dostávali hosté čím dál častěji před domácí branku, což nemohlo skončit jinak než gólem v naší síti 0:1. Po inkasované brance se z kopaček našich hráčů jako by vytratila veškerá přesnost a fotbalovost, přibylo nepřesností, a tak měli hosté hodně příležitostí ke zvýšení svého náskoku. Naštěstí se tak nestalo. Během první půle se také zranil Poláček, který dokázal hostujícímu týmu dosti "zatopit". Střídající Kobr se posunul do útoku a společně s Vedralem se měli pokusit zkorigovat výsledek. Bohužel Kobr zřejmě neměl svůj den, protože pokáždé se od něho odrazil míč jako ode zdi. Do konce prvního poločasu se už nic zásadního nestalo.

Druhý poločas začal beze změny v sestavách obou týmů. A opět to byli hosté, kdo se tlačil do útočení. I když naši hráči také párkrát vystrčili růžky, ale jejich pokusy končili daleko před šestnáctkou soupeře. Ve slibné příležitosti na vyrovnání se ocitl Večerník, když si naběhl na rohový kop Tryzny. Jeho hlavička se ale mezi tyče brankáře hostí nevešla. O pár minut později se dostali hosté před naše velké vápno, kde se jim podařilo obehrát domácího kapitána a vystřelit. Střela byla tak dobře umístěná, že na ní Berka nemohl dosáhnout 0:2. Domácím se už podařilo jen zkorigovat výsledek, když se v samém závěru trefil Vedral. Bohužel to bylo z naší strany vše.

Trenér: Vladimír Brtek

Sestava: Berka - Seidl, Večerník, Bürgermeister, Šalda - Pastorek, Tryzna, Hájek, Poláček (20. Kobr) - Manhart, Vedral