TJ Vysoké A - Sokol Kruh 2:1 (2:0)

27. 4. 2009

V dalším utkání okresního přeboru přivítali naši hráči tým Kruhu, kterému měli co vracet z podzimní části soutěže. Také chtěli dokázat, že výměna trenéra byl správný krok, takže toto utkání muselo skončit jediným výsledkem - vítězstvím domácích. Do vysocké sestavy se  navíc vrátili všichni tři hráči, kteří chyběli v minulém utkání, tedy zraněný Manhart coby hrotový hráč a dále Tryzna a Hájek do středu naší záložní řady, která měla v minulém zápase nejvíc problémů. Od úvodního hvizdu hráli naši disciplinovaně ze zabezpečené obrany, do které se vrátil Šalda J. A jeho účast na hřišti byla okamžitě znát. Hosté se pokoušeli o rychlé brejky a přečíslení naší obranné řady, ale téměř vždy skončila jejich snaha na jednom z obránců, brankáři Berkovi nebo na některém z topolů za jeho brankou. Po prvních 15 minutách se osmělil i náš celek a předvedl několik pohledných akcí, při kterých se dostal do šestnáctky hostí. Ve velké příležitosti se ocitl jak Manhart, tak  Tryzna a po jejich vzájemné spolupráci druhý jmenovaný otevřel skóré -  1:0. Tento stav byl pro nás velmi příznivý a díky vstřelené brance byl náš tým na koni. Do další hezké akce se protlačil Kobr, ale jeho pokus o přehození golmana skončil těsně nad brankou.  Svůj tlak jsme korunovali ve 32. minutě, kdy Kobr obešel dva hostující obránce a předložil balon na "šestnáctku" Manhartovi, který neměl se zakončením problémy a poslal náš tým do slibného vedení 2:0. Zbytek první půle se dohrával spíše ve středu hřiště, kde se bojovalo o každičký metr vysockého pažitu. Po hvizdu, který ukončil první půli šli naši hráči do kabin s jistým uspokojením z výsledku.

Do druhé půle vstupovaly oby týmy ve stejných sestavách. Naši hráči měli jasný úkol udržet příznivý výsledek a vyhrát. To se celkem dařilo, protože soupeř se do žádné vážnější akce nedostal. Nakonec hosté vystřídali a noví svěží hráči začali našim hráčům dělat trochu problémy, které se naštěstí podařilo eliminovat. Bohužel pouze do 64. minuty. Hostující záložník vhazoval aut a míč se dostal k nedůsledně bráněnému útočníkovi, který stačil v pádu přihrát  za záda našich obránců, kam si seběhl Martin Chomanič a zblízka prostřelil brankáře Berku. Do konce druhé půle tak bylo postaráno o další přísun adrenalinu a vnucovala se otázka, zda domácí udrží těsný výsledek. Hostující hráči však byli v koncovce mizerní. Většina jejich pokusů končila stejně jako v prvé půli mimo branku nebo si s nimi v pohodě poradil Berka. Náš tým mohl v závěru své skóre ještě navýšit, ale Pastorkovi chyběl metr aby dopravil ve skluzu míč za brankovou čáru a proti krásné střele Manhratra zasáhl skvělým zákrokem hostující golman Pochop. Vysocký mančaft nakonec porazil favorizovaný Kruh 2:1 a připsal si tak důležité tři body, které nutně potřebuje k záchraně.

Na závěr se sluší pochválit všechny hráče, kteří nastoupili, protože odvedli skutečně dobrý výkon a jejich bojovnost a odhodlání bylo příkladné. Doufejme, že jim to vydrží do dalších zápasů a „urvou“ v této sezóně co nejvíc bodů. Děkujeme také fanouškům za jejich výtečnou děkovačku.

Žluté karty: 1:2

Trenér: Vladimír Brtek zastoupený asistentem Pavlem Večerníkem

Sestava: Berka Pavel – Seidl Tomáš, Večerník Jan, Bürgermeister Karel, Šalda Jiří – Pastorek Lukáš (84. Macháček Martin), Tryzna Tomáš, Hájek František, Poláček Jiří – Manhart Miroslav, Kobr Martin (70. Kuna Lukáš)