TJ Vysoké A - Sokol Nová Ves 1:6 (1:3)

24. 5. 2009

Po hodně nešťastné prohře ze hřiště Košťálova náš tým tentokrát přivítal Sokol Novou Ves. Jeden z nejvzdálenějších soupeřů v okresním přeboru byl před utkáním na druhém místě jen bouhý bod za vedoucím Studencem. Kromě propastného bodového rozdílu mezi oběma celky nás musel strašit i výsledek 9:0, kterým hráči Nové Vsi v posledním kole zostudili rezervní celek Jilemnice.

A hned od úvodních minut hosté dokazovali, proč jsou na tom tabulkově tak dobře. Jejich rychlé a přesné kombinace naši hráči zastavovali jen velmi těžko a jen díky pozornému Berkovi náš tým neinkasoval. Hosté tímto vývojem utkání nebyli zcela spokojeni a na jejich hře to bylo znát. Tým byl nervózní, začínal dělat chyby, hádal se s rozhodčím, ale i přesto se z ničeho nic dostal do vedení. Po odvráceném rohovém kopu naše defenziva pozapomněla na trio borců v červenobílých dresech a jeden z nich nedal Berkovi šanci - 0:1. Neuběhlo mnoho dalších zápasových minut, když byl stav ještě méně příznivý. Herecký výkon hostujícího útočníka zmátl i rozhodčího Rymplera, který zapískal hodně přísnou penaltu. Pokutový kop se ale v první půli zahrával i na druhé straně. Po centru Vedrala jeden z hostujících zadáků zahrál rukou a z nabídnuté penalty Manhart s přehledem snížil. Tento gól měl naše hráče probudit  a zvýšit jejich úsilí za vyrovnání stavu. Bohužel se stal pravý opak. Trestný kop hostujícího celku totiž s notným přispěním bránící zdi hodně smolně zapadl do horního rohu bezmocného Berky.

Průběh druhé půle jako by navázal na závěr půle prvé. Hosté si v poklidu šetřili nastrádaný náskok a stále hrozili jeho zvýšením. Na to došlo po další standartní situaci Nové Vsi, po které se jeden z hráčů z otočky trefil přesně mezi tři bránící hráče Vysokého i brankáře Berku - 1:4. Hostům se dařilo i nadále a jejich rychlé přímočaré akce dělali našemu celku velké potíže. Po jedné z nich si musel Tryzny v pokutovém území pomoci faulem a z nabídnuté penalty se hosté opět nemýlili - 1:5. Kolaps v naší hře pak dokumentovala situace před posledním zásahem hostí, kterému předcházelo velké nedorozumnění v naší obranné hře. Stav utkání mohl zkorigovat Pastorek když jeho střela z 30 metrů před golmanem skočila, ale ten s  potížemí míč vytěsnil na roh. Za jasného a rozhodnutého stavu pak mohl trenér Brtek stáhnout ze hry unavené hráče a poslat na hřiště čerstvé síly. Ani ty už ale ke změně výsledku na té či oné straně nepomohly, a tak skončilo utkání jasným a zaslouženým vítězstvím Nové Vsi 1:6. Závěrem lze jen pochválit výkon brankáře Berky, který domácí tým zachránil od většího debaklu.

TJ Vysoké - Sokol Nová Ves 1:6 (1:3)

Branka: Manhart z pen.

Sestava: Berka - Kuna (70. Havelka), Večerník, Burgermeister, Šalda J. - Pastorek, Tryzna, Hájek, Poláček (70. Macháček) - Manhart - Vedral