TJ Vysoké nad Jizerou - Spartak Smržovka 2:1 (2:1)

5. 3. 2012

Další přípravné utkání, tentokrát hrané na UT v Desné, sehrál výběr vysockých hráčů proti Smržovce. Fyzicky velmi zdatný tým měl prověřit především naší obranu a také bylo zajímavé sledovat konfrontaci dvou týmů, které hrají stejnou soutěž, pouze v jiných okresech.

Začátek utkání bylo vyloženě v režii hráčů smržovky, kteří naše borce zaskočili rychlostí, tvrdostí a urputilostí, když nevypustili boj ani o zdánlivě ztracený míč. Postupem času se nám podařilo vyrovnat hru a ohrozit branku našeho soupeře. Ovšem byli to hráči Smržovky, kteří se dostali po naší chybě v rozehrávce do vedení 1:0. Jejich vedení naštěstí nemělo dlouhého trvání, během několika minut dokázat po krásné individuální akci skórovat Tomáš Tryzna ml. 1:1. Po této brance byl náš tým na koni a stále více se tlačil do koncovky. Pokus Holečka ještě v brance neskončil, ale střela Vedrala si cestu do branky soupeře už našla.

Do druhé půle udělali trenéři opět několik změn v sestavě. Do hry se dostal Fedorko, který svojí rychlostí dělal velké problémy obraně našeho soupeře. Doplnil tak trio Saska, Vedral, Tryzna, kteří trápili obranu soupeře stále častějšími výpady do pokutového území. U první velké brankové příležitosti druhé půle se ocitl výše jmenovaný Fedorko, který však nedokázal překonat gólmana Smržovky. Dále ve střelbě neuspěl Večerník jehož pokus byl zblokován stoperem. Pokus Tryzny skončil na levé tyči branky Smržovky a když se neujali ani další střely skončilo utkání výhrou našich borců v poměru 2:1.

Sestava: Berka (46. Kobr P.) - Seidl (46. Havelka), Večerník, Manhart, Opočenský - Pastorek (55. Šalda), Tryzna T. ml., Šikola M. (46. Preissler R.), Saska - Vedral, Holeček (46. Fedorko)