Vysoké - Dolní Branná 4:4 (1:3)

12. 10. 2008

K dalšímu domácímu utkání nastoupili naši borci proti týmu Dolní Branné, který je na tom podobně jako my a tak se dalo očekávat, že zápas bude velmi vyrovnaný. Tento předpoklad se v začátku utkání zdál jako zcestný. Naši hráči si hned v úvodu vytvořil tlak, ale jejich snaha většinou končila na hranici velkého vápna hostí nebo v náručí hostujícího brankáře, který výborně četl hru a byl velkou oporou soupeře. S přibívajícími minutami utkání se začala hra vyrovnávat a hráči Dolní Branné se dostávali až před naši šestnáctku, kde naštěstí zafungovala obrana. Od 25. minuty utkání měli naši hráči možnost zahrávat několik standardních situací, které se nesetkali s větším úspěchem, až na jeden podařený centr, který našel Manharta, jeho střelu brankář pouze vyrazil před sebe a to rovnou k nohám Pastorka, který už neměl problém dostat míč do sítě 1:0. Po tomto góle se zdálo, že mají domácí hráči našlápnuto k vítězství. Bohužel v následujících 20. minutách přišlo něco, co by si nedovedl představit ani člověk s velkou představivostí. Nejprve se hostující záložník dostal k míči a střelou, která připomínala spíše hodně přetažený centr překvapil brankáře Berku, který jen bezmocně sledoval jak míč padá za jeho záda. Gól hosty nabudil a jejich převaha začala být markantní. Z rohového kopu v 35. minutě se dostal k hlavičce nikým nahlídaný útočník Branné a uklidil míč do naší branky 1:2. Aby toho nebylo málo přidali hosté ještě jednu branku tzv. „gól do šatny“. Útočné duo mladých hráčů Branné prošlo naší obranou jako nůž máslem, střelu brankář Berka vyrazil a než se stačil k míči opět dostat ukopl mu ho Havelka tak nešťastně, že ho přihrál druhému útočníkovi hostí před odkrytou bránu 1:3. S tímto šli naši hráči do šatny značně zklamaní nejen z výsledku, ale především z předvedené hry, kdy si nebyli schopní dát kloudnou přihrávku.

Do druhé půle nastoupily oba týmy v nezměněné sestavě a opět se opakoval průběh z konce první půle. Hosté byli nebezpečnější a měli více ze hry. Domácím se nedařil především přechod do útočné fáze, který končil většinou nakopnutým dlouhým míčem na jednoho z útočníků. Ti se ale jen velmi těžko překonávali obranu hostí.

V 65. minutě se dostal do slibné šance Vedral, který si dokázal posadit na zem dva obránce, ale jeho střela našla pouze připraveného gólmana Branné. V 70. minutě se mohli fanoušci Vysokého radovat z gólu, který vstřelil Manhart 2:3. Další minuty pak opět patřili hostům, kteří byli ve hře dopředu velmi nebezpeční. Rychlý a dobře vybavení útočníci dělali naši obraně pořádné starosti. V 77. minutě vystřídal Pastorka Hladík, který byl do tohoto zápasu povolán z vysocké rezervy. A právě tento hráč byl u vyrovnávací branky kapitána Bürgermeistera 3:3. Z rozehrávky se dostali hosté až před naši šestnáctku a snažili se strhnout vedení na svoji stranu v čemž jim výrazně pomohl rozhodčí Špidlen. Míč z rohového kopu, který zahrávali hosté odvracel Seidl, ten se však opět dostal k hostujícímu útočníkovi, v následném skluzu Seidl trefil čistě míč, ale Rozhodčí nařídil přímý kop, ze kterého dali hosté čtvrtou branku a rozhodčí ho uznal ačkoliv došlo v malém vápně k faulu na Havelku, což správně signalizoval pomezní rozhodčí. Hlavní sudí byl však neoblomný a branku uznal. To se samozřejmě nelíbilo hráčům a už vůbec ne početné divácké kulise. Už se zdálo, že tento zápas domácí prohrají, ale v poslední minutě vzal na sebe tíhu odpovědnosti Bürgermeister, který vystřelil levou nohou a střelou k tyči uzavřel skóre zápasu na konečných 4:4.

Závěrem je třeba říci, že oko divákovo nemohlo být s předvedenou hrou vůbec spokojeno. Tento fakt je možné přičíst často měněné sestavě kdy se na určité posty dostávají hráči, kteří jsou zvyklí hrát zcela jinde.

Sestava: Berka - Hájek, Seidl, Bürgermeister, Havelka - Pastorek (77. Hladík), Tryzna, Manhart, Šír - Kobr, Vedral