Vysoké nad Jizerou - Bozkov 3:3 (1:1)

16. 3. 2010

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že toto utkání nebude nikterak jednoduché a to především díky terénu. Po vytrvalém dopoledním sněžení byla na hrací ploše souvislá vrstva mokrého sněhu, který stěžoval pohyb i přihrávky, protože míč se obalil sněhem, což ho následně značně zpomalovalo. Ale ani tento stav nezabránil oběma mužstvům ve vytváření pohledných akcí. Do první vážnější akce se dostal navrátilec Čermák, kterého našel centr od Sasky, bohužel skvěle chytající brankář soupeře nepustil míč za svá záda. V dalším průběhu zápasu se hra přelévala často nahoru a dolů. A do brankových příležitostí se začali dostávat i hráči soupeře, ovšem pozorně hrající obrana a dobře chytající Berka nedovolili, aby skórovali. V 25. minutě se dostali opět naši hráči před branku soupeře a nabíhající Seidl mohl poprvé skórovat, ovšem jeho pokus skončil na brankové konstrukci a z následných dorazů také branka nepadla. A opět se potvrdilo staré heslo „nedáš, dostaneš“ po naší ztrátě míče ve středu hřiště se do šance dostal bozkovský záložník, který si pustil míč daleko od nohy a stoper Šikola ho tak přepouštěl na brankáře Berku, ovšem jeho vyběhnutí už bylo pozdě a na těžkém terénu se mu povedlo narazit míč o hráče, který přicházel z druhé vlny, od něho se pak míč odrazil přímo do branky 0:1. Obdržená branka byla jako živá voda, kterou byli naši hráči pokropeni. V dalších minutách zápasu to byli oni, kdo se tlačil ještě více do útoku a jejich snažení bylo korunováno gólem, když střelu Seidla usměrnil za záda soupeřova brankáře Pastorek 1:1. První poločas tak skončil remízou.

Do druhé půle udělali trenéři opět několik změn v sestavě a zde je třeba říci, že ne úplně všechny se na 100% povedly. Elán našich hráčů z první půle se poněkud vytratil a tak se soupeř začal mnohem více prosazovat přes naši obranu a to především po naší pravé straně. Neobsazování hráčů soupeře a zbytečné riskování před naším pokutovým územím dávalo soupeři šance ke skórování. Ale byli to právě naši hráči, kteří se radovali z vedení. V 56. minutě zahrával Večerník roh, který šel přímo po autové čáře, hráči Bozkova se domáhali odpískání autu, ovšem rozhodčího to nechávalo klidným, míč se tak dostal až na malé vápno a tam po tečích Seidla a Manharta skončil míč za zády gólmana 2:1. V další šanci se po nádherné kombinaci Čermáka s Manhartem objevil Pastorek, který poslal míč za vybíhajícího brankáře, ale za ním dobře z brankové čáry odkopl obránce balon do zámezí. V 72. minutě se ukázal také soupeř, po pravé straně přečíslili naše obránce a nabídnutou šanci ke skórování bozkovský hráč neodmítl 2:2. Z našeho pohledu to opět nevypadalo nijak růžově, zvlášť když po jedné šanci nebyli tři naši hráči schopní prostřelit brankáře Bozkova. A když ani Čermák tváří v tvář dobře chytajícímu brankáři neuspěl, mohli se naši hráči marně drbat za ušima, kde že je ta chyba. Hráči Bozkova měli k výhře v tomto utkání blíže, několik minut před koncem zápasu fauloval v našem pokutovém území Manhart a z nařízené penalty se bozkovský stoper nemýlil 2:3. Radost bozkovským vydržela jenom pár minut, protože z následného protiútoku se naši hráči dostali až k hranici pokutového území soupeře, kde byl faulován Čermák. Trestným kopem, který zahrával Manhart, našel hlavu Čermáka, ten míč prodloužil až k pravé tyči gólmana Bozkova, kde ho sklepl Havelka a Večerník nekompromisní ranou k druhé tyči uzavřel skóre tohoto utkání 3:3.

Hru hodně ovlivnilo počasí a hlavně terén, na kterém se utkání odehrálo. Na takto upraveném povrchu se výkonnost týmu vyrovnala a to také nahrálo Bozkovu uhrát s námi remízový výsledek.

Sestava: Berka – Seidl (60. Michek), Večerník, Šikola, Šalda Jiří (46. Havelka) – Pastorek, Manhart, Hájek, Saska – Poláček (46. Šalda Rostislav), Čermák