Vysoké nad Jizerou - Kořenov 3:1 (0:0)

1. 4. 2010

Zajímavé porovnání dvou týmů, hrajících OP v různých okresech, to byl poslední přátelský zápas Vysokého proti Kořenovu. Po vydatné dešťové přeháňce se pustili oba týmy do hry. Od úvodního hvizdu se hráči Kořenova hrnuli do útoku, a to především díky mladým hráčům v záložní řadě. Jejich snahu však zmařila dobře hrající obrana společně s gólmanem Berkou. Postupem času se do šancí dostávali i naši borci, především útočné duo Vedral a navrátilec do vysockého dresu Čermák. Jejich pokusy však končili buď mimo tři tyče branky Kořenova nebo na obráncích. Z pohledu diváka první poločas nepřinesl nic, co by stálo za to. O poločase došlo opět k několika změnám v sestavě, které měly pozvednout naši hru. Jak se ukázalo, tak tvrdá zimní příprava přinesla své ovoce v podobě tří vstřelených branek. Ale vezmeme to popořadě, od začátku druhého poločasu zpřesnili naši hráči přihrávky a zlepšili kombinaci, tím se jim podařilo soupeře lehce přečíslovat a dostávat se mnohem více před branku Kořenova. V 60. minutě zahrával Seidl aut, ze kterého se dostal míč až k Manhartovi, který střelou k tyči otevřel skóre tohoto zápasu 1:0. Neuběhlo ani deset minut, když se do další slibné příležitosti dostal Preissler, po naší pravé straně zatáhl balón do pokutového území a přízemní střelou překonal kořenovského brankáře podruhé 2:0. A herní koncert pokračoval, do několika šancí se po naší levé straně dostal Vedral, ale jeho přihrávky nenašli svého adresáta a střely končily mimo branku. V 75. minutě, po dalším útočném výpadu našeho útočného dua, se k míči dostal Čermák, který pohotovou střelou k tyči navýšil počet vstřelených branek – 3:0. V 80. minutě byl kvůli zranění nucen střídat stoper Šikola a než se stačila naše obrana znovu zformovat, tak se jí prokličkoval postavou malý, ale jinak dobře technicky vybavený hráč Kořenova a přesnou střelou k pravé tyči Berkovi brány snížil na rozdíl dvou branek. Utkání tak skončilo výhrou našeho týmu v poměru 3:1. O příštím víkendu čeká na „A“ i „B“ tým ostrý start v jarních částech soutěží, proto doufejme, že jejich hra bude stejně dobrá jako v přípravě. Sestava: Berka – Seidl, Večerník, Šikola (80. Michek), Šalda – Saska (46. Preissler), Manhart, Hájek, Burgermeister – Vedral, Čermák