Vysoké nad Jizerou - Libštát 2:6 (1:4)

9. 3. 2010

Po dlouhé zimní přípravě věnované fyzické přípravě a obratnosti přišel na řadu první přípravný zápas a to proti Libštátu. Jako hrací plocha nám posloužila umělý trávník v Železném Brodě.

Už od úvodního hvizdu bylo jasné kdo je na hřišti pánem, hráči Libštátu měli venku natrénováno o trochu víc než naši borci a na jejich hře to bylo vidět. Přesnými přihrávkami se dostávali poměrně snadno za naší obranu a tak první branka na sebe nedala dlouho čekat. Na naší půlce se nechal střední záložník obrat o míč soupeřem, který pak prošel jako nůž máslem až za naší obranu a střelou k tyči nedal Berkovi žádnou šanci 0:1. Ovšem v zápětí se našim podařilo srovnat na 1:1, když se do brankové příležitosti dostal Saska a svoji příležitost využil. Bohužel tento nadějný stav nevydržel dlouho, v jedné z dalších šancí se dostal útočící hráč Libštátu sám do našeho pokutového území a jedinou překážkou mu byl pouze gólman Berka, který se vrhnul pod nohy útočníkovi. Bohužel při tom zavadil o jeho nohy a tak rozhodčí nařídil pokutový kop, který byl proměněn 1:2. Do konce první půle se už naši hráči do žádného vážnějšího ohrožení soupeřovy branky nedostali. Za to soupeř stihl přidat ještě dvě branky.

Před druhým poločasem udělal trenér několik změn, brankář Berka šel do zálohy a do branky se postavil Patočka. Ve druhé půli se obraz naší hry příliš nezměnil, nepřesnosti v rozehrávce a následné vybojování míče stálo naše hráče hodně sil které potom scházely při obranných činnostech. Proto také mohl soupeř krásnou střelou do šibenice navýšit své skóre na 1:5. V tu chvíli byli naši hráči na ručník. Ovšem po rozehrávce jedné standardní situace se dostal k míči Večerník, který centrem do vápna nalezl nikým nehlídaného Berku, který hlavou skóroval 2:5. Před koncem utkání se však skóre měnilo ještě jednou, hráči Libštátu přidali další branku a uzavřeli tak skóre zápasu – 2:6.

Hráči, kteří se zapojili do hry: Berka, Patočka, Seidl, Večerník, Burgermeister, Šalda, Pastorek, Manhart, Poláček, Saska, Čermák, Preissler R.,Vedral, Fedorko, Havelka,