Vysoké nad Jizerou - Rokytnice nad Jizerou 0:3 (0:0)

9. 3. 2010

Druhé přípravné utkání jsme stejně jako minulý týden sehráli v Železném Brodě, tentokrát proti týmu Rokytnice. Tento tým hraje “B-třídu“ a tak se dal čekat těžší zápas než-li proti Libštátu.

Oproti minulému utkání se v sestavě objevil Hájek, který měl ve středu zálohy vypomoct s tvorbou hry, dále se vrátil Šikola, který měl zase vyztužit obranou řadu.

Po úvodním hvizdu se do první vážnější situace dostali hráči Rokytnice, ale pohotový Berka nedovolil, aby se míč dostal za jeho záda. V dalších minutách se osmělili i naši hráči a začali se dostávat před branku soupeře. Namotivovaný Vedral se hnal do každého souboje a nechtěl dát hráčům obrany soupeře pokoj. A byl to právě Vedral, který se dostal do první brankové příležitosti našeho týmu, bohužel jeho pokus o prostřelení brankáře se neujal. Pak se na několik minut staly pány na hřišti hráči Rokytnice. Jejich rychlá kombinace a přesné nahrávky dělali problém jak záloze tak i naší obraně, největší příležitost měli z přímého kopu, kdy míč orazítkoval břevno. Před koncem první půle se v největší brankové příležitosti vysockých objevil Burgermeister, který po levé straně přesprintoval půlku hřiště za hranicí velkého vápna se odhodlal ke střele a jeho pokus jen o centimetry minul levou tyč Pavlíčkovy brány. V poločase provedl trenér několik chtěných i nechtěných změn v sestavě, které jak se zdálo ovlivnili celý průběh druhého poločasu.

Krátce po rozehrání se dostali Rokytničtí po naší levé straně až na hranici velkého vápna odkud následoval centr, který přesně našel nikým neobsazeného útočníka, který přesnou střelou k tyči nedal Berkovi nejmenší šanci 0:1. Z této rychlé branky jako by se naši hráči nedokázali vzpamatovat a jejich hra byla čím dál více nepřesná. Dlouhé držení míče, pomalé přihrávky a další nepřesnosti nahrávali Rokytnici k dalším útočným akcím. Z jedné takové nepřesnosti padl i druhý gól, kdy díky individuální chybě středového hráče zálohy se dostal soupeř k míči a přesnou nahrávkou našel připraveného útočníka 0:2. Poslední gól vstřelila Rokytnice po skrumáži v našem pokutovém území a po měrně šťastnou střelou završili své skóre 0:3. V posledních minutách už naši hráči nedokázali vymyslet nic závratného a nepodařilo se jim vstřelit ani jednu branku.

Sestava 1. poločas: Berka – Seidl, Večerník, Šikola, Šalda – Pastorek, Saska, Hájek, Burgermeister – Manhart - Vedral

Sestava 2. poločas: Berka – Pastorek, Šikola, Burgermeister, Havelka – Michek, Hájek (75. Vedral), Preissler, Havel – Manhart - Vedral