Vysoké nad Jizerou - Stružinec 2:1 (1:1)

22. 3. 2010

Předposlední přátelské utkání nás znovu čekalo na „umělém pažitu“ v Železném Brodě. Hřiště je zde užší nežli v Desné a proto se dal očekávat souboj o každičký metr hrací plochy, především pak v jeho samém středu. Soupeř ze Stružince okupuje před jarními odvetnými boji první pozici v Okresním přeboru, a proto nás nečekalo nic jednoduchého. V posledním soutěžním utkání jsme však na podzim Stružinec zdolali 2:0.

Motivací jistě byl i potenciální zisk první „zimní“ výhry, na kterou v předchozích přípravných utkání vysocký celek nedosáhl. Do utkání jsme ale nemohli nastoupit v nejsilnější možné sestavě, neboť navrátilec Čermák musel plnit pracovní povinnosti. V naší sestavě ale naopak po hodně dlouhé době nastoupili bok po boku bratři Šikolové.

Od úvodních minut bylo vidět, že náš tým působí sehranějším dojmem s větší chutí zvítězit.  Šance si vypracovala obě mužstva a nezaujatý divák tak musel hodně rychle odvrátit zrak od pasoucí se lesní zvěře na hrací plochu. Za zmínku stojí střela Vedrala, která po krásné kombinaci skončila na horní tyči branky stružineckého týmu. První branka ale padla na druhé straně. Saska mizerně přihrál našim obráncům, čímž založil rychlý brejk soupeře, po kterém umístil míč z malého vápna za záda našeho gólmana Bláha. Tento moment ale naše hráče ještě více povzbudil k další aktivitě a cestě za vyrovnáním. Sladké ovoce pak přinesla proměněná penalta Vedrala, která byla nařízena za sražení Poláčka. Do poločasu mohlo být ještě veseleji, ale trestný kop Vedrala jen o centimetry minul šibenici. Mladý forvard tak ušetřil práci nejen brankáři Stružince, ale i pavoukům pracně budujícím lapače pro svoji budoucí potravu. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1-1.

Naše sestava doznala v poločasové přestávce několika změn a do druhého poločasu vyběhlo několik nových tváří. Na obraz hry to ale větší vliv nemělo. K důrazné hře však přibyly zbytečné slovní výměny a různé strkanice, které bohužel vysoko nastavenou laťku kvality utkání shodily až na samou zem. Šancí na obou stranách ubylo a tak se možnost ke skórování objevovala jen sporadicky. Do dobré šance se dostal Pastorek, jehož střela z „voleje“ našla jen náruč brankáře. Na druhé straně zase stružineční nastřelili tyč Berkovy branky. Hra se ale převážně odehrávala ve středu hřiště. Po jednom z krásných výpadu mohl skórovat Večerník, svoje sólo z vlastní poloviny však ztroskotalo na nepřesné koncovce. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízovým výsledkem, přišel další pokutový kop. Pastorek si dobře pokryl míč tělem a byl podražen jedním z hráčů. K zahrání se opět postavil Vedral, který suverénně proměnil i svoji druhou penaltu a zajistil našemu týmu cennou výhru 2:1.

Toto utkání ukázelo, že zimní příprava měla smysl a že dokážeme hrát vyrovnanou partii i s týmem z předních pozic.

Sestava: Berka – Seidl (80. Hejral), Večerník, Šikola J., Šalda (70.Havelka) - Pastorek, Manhart (55.Preissler) ,Šikola M.(46. Hájek), Saska (46. Fedorko,70. Šalda) - Vedral, Poláček