Okresní soutěž muži – sobota 17. 10. 2015, 15:30 hodin

Sokol Horka: Kašpar, Vrbík, Pavlas, Pospíšil, Kodym (C), Řeháček, Vinšálek (29' Bajer), Jirásko, Ponikelský (46' Hanuš), Dohnal, Medlík

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Šikola, Ďoubalík T. (C), Havel – Pelcman (68' Nesvadba), Tryzna, Ďoubalík J. (81' Kučera), Štěpánek – Saska, Holeček

Branky: 25' Saska, 35' Ďoubalík J., 82' Štěpánek, 89' Kučera – 50' Bajer

Rozhodčí: Kovář – Borůvka, Metelka

Karty: ŽK 2:1, ČK 1:0

Diváci: 30

Průběh utkání:

Vysočtí ihned po úvodním hvizdu jasně ukázali, kdo že by měl být na hřišti pánem a soupeře bez milosti zatlačili ke svému pokutovému území. Ten se osměloval pouze k občasným protiútokům, se kterými si však obrana hostí dokázala poradit, ačkoliv párkrát i za cenu faulu. Hráčům Horek se tak několikrát naskytla příležitost rozehrávat volný přímý kop v nepříjemné blízkosti Berkovy branky, nikdy však svou střelu neusměrnili mezi tři tyče. Na druhé straně se však postupně začali prosazovat ofenzivní hráči Vysokého. První vyloženou šancí pohrdl Tryzna, který se lehce prosmýkl domácí obranou, ale tváří v tvář gólmanovi zamířil jen těsně vedle branky. Změny skóre se tak diváci dočkali až ve 25. minutě, kdy se po nedůrazu obránců Horek dostal do vyložené šance Saska, který si vylepšil již tak zdařilou střeleckou statistiku – 0:1.

Vysočtí hráči pokračovali v aktivní ofenzivní hře, která vedla k dalším střeleckým příležitostem. Navýšení skóre však mnohdy chyběl větší důraz v zakončení nebo přímočaré řešení slibné situace. Deset minut po úvodní brance se hosté dočkali kýženého druhého gólu. Potřebné uklidnění zařídil Jiří Ďoubalík, jenž vyslal na domácího brankáře nepříjemnou skákavou střelu, se kterou si ke smůle domácích nedokázal poradit – 0:2. Závěr prvního pololočasu bylo k vidění i několik vyhrocených momentů. Domácí útočník nejprve nebyl příliš spokojen s posouzením nedovoleného zákroku v úvodu utkání. Když poté na konci poločasu obdržel žlutou kartu za velice nevybíravé protesty směrem k hlavnímu rozhodčímu, téměř se schylovalo ke krveprolití.

Ten samý hráč však pět minut po začátku druhého poločasu zařídil překvapení v podobě snížení, když se ač nepříliš rychlostně vybaven objevil za zády vysockých obránců a střelou k levé tyči rozvlnil síť hostí. Vysočtí si nechtěli připomenout blamáž z Tatobit, kdy přišli o dvoubrankové vedení a tak se vší silou vrhli opět do útoku. Několikrát se vyznamenal domácí brankář, který si poradil nejen s dalekonosnými pokusy zejména Jiřího Ďoubalíka a Tomáše Tryzny. Druhý jmenovaný měl obrovskou šanci, kdy se podobně jako v prvním poločase řítil sám na domácího gólmana. Vzájemný souboj těchto dvou však opět vyzněl lépe pro brankáře Horek. Ošidný výsledek tak trval až do 82. minuty. Naběhnuvšího Štěpánka ve správný moment spatřil Tryzna a adresoval mu krásnou přihrávku, kterou ho z levé strany vyslal na zteč branky Horek. Doposud chybějící přímočarost Štěpánek napravil přesným zakončením a vrátil tak vysockému týmu dvoubrankový náskok – 1:3.

Pokud si problémový útočník Horek v prvním poločase vysloužil za své protesty žlutou kartu, a dodejme, že ještě velice milosrdnou, teď už neměl váhavý sudí jinou možnost, než domácího hráče poslat pod, nejlépe velice studenou, sprchu. Po střetu s Havlem v 85. minutě totiž agresivně zareagoval a nechybělo mnoho k tomu, aby úrazu neunikl ani hlavní rozhodčí. Oslabený domácí tým následně musel ještě jednou přihlížet gólové radosti vysockých, to když střídající Kučera v 89. minutě využil otevřené obrany Horek a v útočném náběhu dokázal svou příležitost přetavit v gól – 1:4.

Vysoké tak dokázalo přesvědčivě zvítězit a ubránit tak první příčku v soutěži před druhou Víchovou. Závěrečné utkání podzimní části okresní soutěže sehraje náš tým na hřišti Studence a pokusí se při nejmenším s tříbodovým náskokem přezimovat na čele tabulky.