Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Kruh - TJ Vysoké nad Jizerou 2:3

24. 9. 2015

 

 

Okresní soutěž - muži: 6. kolo, 20. 09. 2015, 16:00 hodin

Kruh: Grof, Salátek, Jebavý, Albrecht, Kužel, Chomanič, Salátek, Hasman T., Jerie (K), Hasman J., Ruml

Vysoké: Berka - Pastorek (70. Šimek), Šikola, Ďoubalík T., Opočenský – Štěpánek (88. Kučera), Ďoubalík J., Večerník, Havel (60. Pelcman) – Holeček (75. Havelka), Saska

Připraven k utkání: Strnádek, Ševčík

Branky: 82. Chomanič, 89. Hasman T. (pen.) – 20. Havel, 34. Saska, 44. Holeček

Rozhodčí: Mikule – Vancl (N), Metelka (N)

ŽK: 85. Salátek – 10. Holeček

Diváci: 65

 

Průběh utkání:

   Naše dosud neporažené mužstvo zajelo na půdu třetího celku soutěže a jasným cílem bylo udržet si i po tomto utkání neporazitelnost.

   O vůbec první ohrožení branky se  postaralo naše mužstvo, konkrétně Holeček, který si naběhl na centr Pastorka a nikým neatakován zamířil hlavou těsně vedle tyče domácího celku. Naše mužstvo mělo na kopačkách častěji balón, ale většina akcí končila na velkém vápně, neboť chyběla přesnější finální přihrávka. Bylo to přesto mužstvo Vysokého, které se ujalo vedení v tomto utkání, když se ve 20. minutě prosadil po rohovém kopu Havel. Náš tým měl i nadále více ze hry, kdy hrozil zejména Havel, Ďoubalík J. a Holeček. A právě posledně jmenovanému se nepodařilo ve velké šanci doklepnout míč z malého vápna do zcela odkryté brány. Dále to byl Havel, který poslal několik zajímavých přihrávek do vápna domácího celku, ale našim hráčům se nepodařilo vedení navýšit. Hráči Kruhu se nevzdávali a hrozili zejména rychlými protiútoky. Po jednom z nich se blýskl brankář Berka, který napravil zaváhání naší obrany. Ve 34. minutě nám domácí tým sám nabídl možnost skórovat, když se po chybě domácí obrany prosadil hlavou Saska. Naše mužstvo bylo i nadále aktivní a po přímém kopu Jiřího Ďoubalíka dokonce zazvonilo břevno domácí svatyně. Jirka Ďoubalík byl stále při chuti a střelbou ze střední vzdálenosti opakovaně zaměstnával domácího brankáře Grofa. Byl to tentýž hráč, který se ve 44. minutě opřel do míče ze vzdálenosti 20m, skákavou střelaú brankář Kruhu nezkrotil, a aktivní Holeček míč pohotově umístil za záda bezmocného gólmana. První poločas tak náš tým vyhrál o tři branky a toto vedení bylo zcela zasloužené.

   Do druhého poločasu vyběhla totožná sestava, kdy i nadále byl náš tým aktivní a připravil si i několik brankových příležitostí. Jenže své šance nevyužil Havel, Saska ani střídající Pelcman. V naší sestavě následně došlo k několika změnám, naši hráči chtěli vedení navýšit a často tak zapomínali na obrannou činnost. Domácí tým tak opakovaně zahrozil. Kruhu se po zaváhání naší obrany spolu s brankářem Berkou podařilo v 82. minutě vstřelit branku, když se prosadil Chomanič. Hráči domácích ožili a snažili se zvrátit nepříznivý stav, ale podařilo se jim pouze snížit výsledek na rozdíl jediné branky, když se v 89. minutě po faulu Šikoly prosadil z pokutového kopu T. Hasman.

   Utkání jsme tak nakonec vyhráli 2:3, a jelikož druhá Víchová ztratila body v duelu se Zálesní Lhotou, navýšili jsme náskok na čele tabulky na rozdíl pěti bodů. Ze závěru utkání v Kruhu bychom se mohli poučit. Je nutné koncentrovat se na výkon po celých 90. minut utkání, aby nás zbytečně obdržené branky ke konci zápasu příště nestály vítězství.

 

Autor: Lukáš Pastorek