Sokol Martinice - TJ Vysoké nad Jizerou 4:0

Okresní soutěž muži – sobota 24. 4. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Šikola, Večerník (C), Šimek – Štěpánek, Nesvadba (73' Kuna), Holeček (47' Ďoubalík), Pelcman – Kučera, Ševčík

Sokol Martinice: Typlt - Zuzánek, Brož, Lukeš, Máslo - Horáček, Hofer, Cejnar, Svoboda - Kadavý (C), Morávek

Branky: 2' + 45' + 66' Svoboda, 42' Cejnar

Rozhodčí: Bačo - Budina, Bárta

Karty: ŽK 1:1, ČK 0:0

Průběh utkání:

Vysočtí chtěli navázat na úvodní výhru jarní části soutěže dalším ziskem bodů na hřišti Martinic. Jejich plány však vzaly za své již ve druhé minutě utkání. Přihrávku na nabíhajícího domácího útočníka včas dostihl Šikola, který se pokusil o konstruktivní řešení v podobě přihrávky brankáři Berkovi. Ten však špatně odhadl odskok míče, jež nešťastně odrazil pouze k nabíhajícímu hráči Martinic a ten tak neměl příliš těžkou úlohu dopravit míč do sítě – 1:0.

Úvodní úspěch přirozeně ještě zvýšil úsilí v řadách domácích, kteří se častěji dostávali do blízkosti soupeřovi branky. Hráči Vysokého zpravidla naráželi na vlastní chyby v kombinaci a tak těžili pouze ze sporadických protiútoků po stranách.

Když už to vypadalo, že se hra pozvolna vyrovnává, přišel pro tým Vysokého další trest. Po faulu blízko středového kruhu Martiničtí zahrávali volný kop. Míč, který směřoval do pokutového území hostí, ještě hlavou tečoval domácí útočník a využil tak nedůrazu Vysokých obránců. Marně se Vysočtí domáhali odpískání offsidu. Hlavní rozhodčí na signalizaci asistenta vůbec nereagoval a Martinice se tak radovali z dvoubrankového vedení – 2:0.

Pohroma byla dovršena o tři minuty později. Dlouhý nákop za vysockou obranu stihl doběhnout útočník Martinic, který neměl problém přelobovat váhajícího brankáře Berku – 3:0.

Vysočtí za své chyby v prvním poločase tvrdě pykali. Nutno ale dodat, že většina z nich byla nevynucená, o to víc poločasový výsledek zamrzí.

Cíl v druhém půli byl jasný; pokusit se ještě zvrátit nepříznivý stav utkání. Domácí však působili jistým dojmem a v obrané činnosti si počínali sebevědomě. Impulzem pro hosty se měl stát návrat Jiřího Ďoubalíka, který ve 49. minutě vystřídal Holečka. Ani on však nedokázal svůj tým vyburcovat k obratu. Naopak musel přihlížet další ráně pro Vysoké, to když se s pořádnou dávkou štěstí dokázal martinický Svoboda prokličkovat obranou hostů a střelou k tyči dovršit hattrick – 4:0.

Hráči Vysokého se i za rozhodnutého stavu snažili docílit alespoň čestného úspěchu. Jakoby jim však nebylo přáno. Pelcman totiž dostal míč za záda domácího brankáře, ale rozhodčí potom, co nejprve gól uznal, vzápětí nařídil volný kop, neboť před vstřelením branky údajně došlo ke hře rukou. Nejistý výkon vysockého celku tak ještě doplnil nejistý výkon hlavního rozhodčího. V každém případě hráči Martinic vyhráli zcela zaslouženě a pro Vysocké nechť je utkání velkou lekcí. Ačkoliv stále setrvávají na čele tabulky, je na místě přehodnotit přístup k mistrovským utkáním a výkonům obecně. Možnost na nápravu mají v následujícím utkání, kdy zamíří na hřiště předposledního celku soutěže Benecka.