Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Rovensko B - TJ Vysoké nad Jizerou 0:2

1. 10. 2015

Okresní soutěž muži – 8. kolo, neděle 27. 09. 2015, 16:30

Rovensko B: Vacek, Perger (61. Švehla), Ciferský, Špringl, Kopecký (K), Novotný, Hanzl, Kutek, Čmelík, Houška, Vaníček

Vysoké: Berka - Pastorek (84. Šalda R.), Šikola, Ďoubalík T., Opočenský (80. Havelka) – Štěpánek, Ďoubalík J., Tryzna, Večerník (K) - Holeček, Saska (74. Seidl)

Branky: 42. Tryzna, 61. Opočenský

Rozhodčí: Kovář – Janda (N), Metelka (N)

Bez karet.

Diváci: 50

 

Průběh utkání:

    Naše mužstvo bylo v úvodu utkání aktivnější, avšak k přímému ohrožení branky nedošlo. Vysočtí měli územní převahu, byli fotbalovější, ale většina akcí končila u domácího brankáře. Hráči Rovenska do utkání vstoupili s velkou bojovností a obětavostí, pokoušeli se hrát na rychlé protiútoky, ale rychlonohé útočníky s přehledem vymazala naše obrana, která první poločas nepustila domácí tým do zakončení. Hostům chyběla lepší finální přihrávka, po které by mohlo dojít k nebezpečnějšímu zakončení, a tak většina akcí končila nepovedeným centrem,  nebo střelbou ze střední vzdálenosti, se kterým si domácí brankář dokázal poradit. Náš tým nikam nepospíchal a trpělivou hrou se snažil vstřelit úvodní branku utkání, což se také podařilo, když se po individuální akci prosadil ve 42. minutě hry Tryzna, který nedal domácímu brankáři šanci. Vysocký tým mohl vedení navýšit, ale to se nestalo a první poločas utkání tak skončil jen jednobrankovým rozdílem.

Ani jeden z trenérů o poločasové přestávce nesáhl ke střídání a na trávník tak vyběhla totožná sestava jako v úvodu utkání. Druhý poločas začal opět územní převahou našeho týmu, který držel míč na kopačkách a snažil se vedení navýšit. V 61. minutě utkání jsme již vedli o dvě branky, když si Opočenský udělal z domácích obránců tréninkové kužely, které obešel a nekompromisní ranou rozvlnil síť domácí branky. Domácí tým se nevzdával a pokoušel se utkání zdramatizovat, ale naše obrana působila kompaktním dojmem a nepouštěla domácí tým k brankovým příležitostem. Hosté mohli vedení několikrát navýšit, ale nepodařilo se. Vysoké si proto připsalo do tabulky tři body  za vítězství 0:2.

Náš tým se poučil z minulého utkání, kde jsme inkasovali v závěrečných minutách. V tomto utkání jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem, ale i přes vyložené šance se nám nepodařilo vícekrát skórovat. V další kole naši hráči navštíví horkou půdu Tatobit, kde domácí tým praktikuje nepříjemný tvrdý herní styl a na malém hřišti je to spíše o bojovnosti, než o fotbalových dovednostech. Závěrem stojí za zmínku dovednosti domácího brankáře, který několikrát své spoluhráče doslova “knokautoval“, když dva z nich dohrávali silně otřeseni a pouze silou vůle byli schopni pokračovat. Tímto bychom chtěli poděkovat našemu brankáři Berkovi, že je na nás tak milosrdný a po zápase, který s ním odehrajeme, nemusíme vyhledávat lékařské ošetření či hospitalizaci v nemocnici.

autor: Lukáš Pastorek