Sokol Zálesní Lhota - TJ Vysoké nad Jizerou 1:3

Okresní soutěž muži – sobota 16. 4. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka - Havelka, Šikola (C), Seidl, Havel – Štěpánek (78' Kuna), Nesvadba, Holeček, Pastorek, – Saska (76' Šimek), Ševčík

Sokol Zálesní Lhota: Polák (C) - Hochbergr, Palivoda T., Palivoda J. Pacholík - Vinšálek, Pacholík, Korotvička, Šmíd - Pacholík, Jandura

Branky: 11' Saska, 25' Šmíd, 29' + 50' Ševčík

Rozhodčí: Honců - Metelka, Fejfar

Karty: ŽK 4:1, ČK 0:0

Průběh utkání:

K druhému utkání jarní části okresní soutěže zavítali Vysočtí na hřiště Zálesní Lhoty. Papírové předpoklady vzaly za své bezprostředně po úvodním hvizdu. Hráči domácího celku se vrhli do útoku a v řadách vysockých obránců bylo až nepříjemné horko. Nejprve se po průniku do velkého vápna snažil prosadit hostující útočník, ale brankář Berka jeho šanci zlikvidoval včasným vyběhnutím. Situace se opakovala o několik okamžiků později. Ze vzájemného minisouboje však opět vyšel vítězně hostující strážce branky, a když si poradil i s nepříjemnou střelou z hranice pokutového území, Vysočtí si bezpochyby oddychli. Rčení "Nedáš, dostaneš" se opět ukázalo jako nezlomné fotbalové pravidlo, protože v 11. minutě se po úniku Holečka po pravé straně útočné poloviny nakonec radovali hráči Vysokého. Holeček totiž krásným centrem našel volného Sasku a ten, ačkoliv vyšel v minulém utkání střelecky naprázdno, tentokrát překonal domácího gólmana hlavičkou do protipohybu - 0:1.

Domácí ale v žádném případě nesložili zbraně. Pokračovali v aktivní hře a vyvíjeli tlak na hostující obránce. Nutno dodat, že tomu byli hráči Vysokého nemalou měrou nápomocni častými nepřesnostmi v kombinaci. Snaha Zálesní Lhoty byla odměněna v 25. minutě, kdy se zrodilo vyrovnání po prudké umístěné střele z hranice velkého vápna – 1:1.

Náš tým přečkal i kritickou situaci ve vlastním pokutovém území. Šikola s vypětím všech sil ve skluzu zabránil šanci domácího útočníka, následně Berka pohodlně míč schoval ve svých rukavicích, ale k překvapení všech vysockých hráčů mladý rozhodčí odpískal přinejmenším velice přísnou „malou domů“. Zahrání nepřímého kopu se však domácím příliš nepovedlo, neboť střelu zblokoval jejich vlastní hráč. Sluší se však podotknout, že určité zaváhání mladého arbitra bylo ojedinělé a utkání jinak řídil na poměry velice kvalitně. Vysočtí ale přeci jenom odcházeli do kabin spokojenější než jejich. Dopomohla jim k tomu chyba domácího brankáře, když nedokázal zkrotit centr z levé strany a Ševčík, který tentokrát od úvodu nastoupil na hrotu útoku, této příležitosti dokázal pohotově využít. Vrátil tak hostům vedení a zároveň si připsal svou premiérovou trefu ve vysockém dresu – 1:2.

Kdo by čekal, že do druhé půle vkročí domácí podobně, jako do té první, byl by jistě překvapen. Hráči Zálesní Lhoty nebyli ani zdaleka tak útočně naladěni a nevytvářeli si šance, jako tomu bylo v první půli. Naopak Vysočtí, ač opět s častými nepřesnostmi, se dostávali častěji k soupeřově brance. V 50. minutě využil volného prostoru na pravém křídle Štěpánek, který prudkým centrem do pokutového území hledal nabíhajícího Ševčíka. U míče byl však dřív domácí brankář a vše nasvědčovalo tomu, že akce skončí nezdarem. Náš útočník však nezapomněl na situaci, ze které skóroval v prvním poločase. Gólman si totiž opět vybral slabší chvilku a Ševčík se tak dočkal své druhé branky v utkání – 1:3.

Domácí se snažili ještě zvrátit nepříznivý vývoj, ale na překonání vysocké obrany jim nezbýval dostatek sil a s většinou jejich ofenzivních snah si vysočtí dokázali poradit. Za zmínku tak stojí pouze situace, kdy se domácí útočník prosmýkl mezi našimi obránci, podařilo se mu obhodit i vybíhajícího Berku, kterého však včas zastoupil obránce Havel a míč následně uklidil do bezpečí. Vysoké si tak odvezlo ze Zálesní Lhoty výhru, ačkoliv tomu úvod zápasu vůbec nenasvědčoval. Domácí brankář sice svým spoluhráčům příliš nepomohl, na druhou stranu je třeba také ocenit zarputilost vysockých hráčů, kteří zejména ve druhém poločase dokázali svou bojovností soupeře přehrát.