TJ Vysoké nad Jizerou - SK Studenec B 4:3

15. 6. 2016

Okresní soutěž muži – sobota 11. 6. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Šikola, Ďoubalík T., Havelka – Štěpánek , Večerník (C), Ďoubalík J., Kuna – Holeček, Ševčík

SK Studenec B: Kuřík - Jezdinský, Štěpánek, Horáček, Bartoň - Kuřík, Stránský (C), Buchar, Kupkár - Čech, Jezdinský

Branky: 3' Ševčík, 6' Štěpánek, 11' Holeček, 90' Ďoubalík J. - 27' + 49' Kupkár, 63' Kuřík

Rozhodčí: Přikryl - Metelka, Bárta

Karty: ŽK 0:0, ČK 0:0

Průběh utkání:

Poslední domácí zápas tohoto ročníku okresní soutěže sehráli hráči Vysokého s B týmem Studence. Hosté se nacházeli na posledním místě tabulky a pro jejího lídra to tak mělo být povinné vítězství v cestě za konečným prvenstvím.

A přesně tak to také od úvodního hvizdu vypadalo na hrací ploše. Vysočtí se totiž díky skvělému startu rychle ujali vedení. Nejprve se již ve 3. minutě dokázal prosadit Ševčík, jehož o 3 minuty později napodobil Štěpánek. A když se pak v 11. trefil také Holeček, prohrávali již překvapení hráči Studence 3:0.

Domácí rychlé a snadné vedení pochopitelně uklidnilo. O tom, že se jednalo o uklidnění až příliš unáhlené se však přesvědčili velice brzy. Ve 27. minutě totiž nedůraznou "malou domů" vysockého Šikoly stačil brankář Berka pouze odrazit k dalšímu napadajícímu hráči Studence a ten bez problémů zamířil do odkryté branky – 3:1.

Po změně stran bylo z Vysockého pohledu na programu držení míče na svých kopačkách, zajištěná obrana a případné navýšení dvougólového náskoku. Studenec však po přestávce značně ožil a častěji se dostával do slibných protiútoků. Dopomohly jim k tomu mimo jiné také nepřesnosti v kombinaci na straně Vysockých.

Aktivita se hostům vyplatila již v 49. minutě. Jeden z rychlých protiútoků dokázali využít, když se špatně hlídaný útočník Studence dostal po křížné přihrávce až k zakončení a tváří v tvář Berkovi zamířil nekompromisně do horního rohu brány – 3:2. Situace se pro domácí rázem stala vážnou. Stále se jim však nedařilo z územní převahy a řady rohových kopů vytěžit branku.

Comeback hostů byl přeci jenom dokonán 63. minutě utkání, když se opět špatně strážený útočník dostal do vyložené šance. Tentokrát však Berka dokázal jeho střelu vytěsnit. Na odražený míč však ke smůle domácích první dosáhl hráč Studence a zařídil tak svému týmu vyrovnání – 3:3.

Vysokému nezbylo nic jiného, než vložit veškeré zbývající síly do útoku a snažit se zvrátit misky vah opět na svoji stranu. S blížícím koncem utkání již nebyl čas na zdlouhavou postupnou rozehrávku a tak byli diváci svědky zejména dlouhých nákopů na polovinu hostů, co možná nejblíže branky Studence. Kýžená rozdílová branka však stále nepřicházela.

Utkání rozhodla až situace ze samého závěru nastaveného času. Jiří Ďoubalík byl v pokutovém území faulován bránícím hráčem, což nemohl přehlédnout ani hlavní rozhodčí. Čeho si však jistě nevšiml, bylo místo, kde k provinění došlo. Místo penalty nařídil zahrávat volný přímý kop z hranice pokutového území. K pravděpodobně poslední možnosti ohrozit branku hostů se postavil právě faulovaný Ďoubalík. Z nesnadného úhlu se mu výstavním střelou na vzdálenější tyč podařilo počtvrté rozvlnit síť Studence a vrátit Vysokému vedení. Když poté ihned po rozehrání ukončil rozhodčí utkání, hráči v bílém si značně oddechli.

Vysoké tak nadále může pomýšlet na celkové vítězství. Bude ale muset uspět v posledním utkání soutěže na hřišti Libštátu.