Okresní soutěž muži – sobota 4. 6. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka (C) - Havelka, Šikola, Ďoubalík T. (80' Pastorek), Opočenský – Štěpánek (60' Kuna), Tryzna, Ďoubalík J., Saska – Pelcman (55' Večerník), Ševčík

Sokol Horka: Kašpar - Pavlas, Kodym (C), Vrbík, Česák - Hradecký, Pavlas, Jirásko, Hanuš - Borůvka, Zmatlík (80' Medlík)

Branky: 18' Saska - 60' Hradecký

Rozhodčí: Procházka - Metelka, Bajer

Karty: ŽK 0:2, ČK 0:0

Průběh utkání:

Za slunného sobotního odpoledne zavítali na vysocké hřiště hráči Horek. O favoritovi utkání nebylo pochyb, ale přeci jenom to byli Vysočtí, kteří byli pod tlakem, neboť se v důsledku nevydařeného předchozího utkání na půdě Víchové jejich náskok na čele tabulky nepříjemně zmenšil.

Od úvodního hvizdu se pustili domácí hráči do útoku. Dlouho se však nedokázali výrazněji prosadit a paradoxně se byli právě hosté, kteří první zahrozili. Domácí obrana si nepříliš jistě počínala při nebezpečném centru ze strany a míč tak doputoval až k volnému útočníkovi Horek. Ten byl vyloženou šancí možná sám natolik zaskočen, že svou střelu nasměroval vysoko nad bránu. Když si o několik minut později s pokusem z hranice pokutového území poradil brankář Berka, odpověděli konečně také Vysočtí. Po marných pokusech o kloudné zakončení vzal na sebe v 18. minutě zodpovědnost Jiří Ďoubalík a po průniku mezi hostujícími obránci našel šikovným obloučkem připraveného Sasku, který se hlavou nemýlil – 1:0.

Zdálo se, že se konečně podařilo zlomit odpor hráčů Horek. Ti si však až na výjimky počínali v defenzivě sebevědomě. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl opět Saska. A znovu to byl Jiří Ďoubalík, který se dostal až před brankáře hostů, jehož ještě dokázal obejít. Přihrávku před opuštěnou branku však Saska nedokázal přetavit v druhou branku.

Domácí měli do konce poločasu ještě několik slibných příležitostí. Tryzna například orazítkoval břevno. Častěji se však objevovaly nepřesnosti v zakončení a míč tak místo v brankové síti končil v té za ní.

Druhá půle probíhala prakticky v režii domácího celku, který se usilovně snažil vsítit druhou branku a získat tak potřebné uklidnění. Opakoval se však scénář z první poloviny utkání ve smyslu nepřesného nebo nedůrazného zakončení či nekvalitní finální přihrávky. Nemohoucnost, s jakou se hráči Vysokého potýkali v útočné fázi, byla korunována trestem v podobě vyrovnávací branky. V 60. minutě vyslal hostující hráč vysoký nákop na branku domácích. Berka se tak tak stačil přesunout ke své vzdálenější tyči, míč však trestuhodně vytěsnil pouze na břevno, od kterého se smolně odrazil přímo a kopačku úplně volného hráče Horek. Ten již neměl potíže míč uklidit do branky – 1:1.

Zbytek utkání se nesl v duchu urputné snahy domácích hráčů o opětovné získání vedení. Mnohdy až křečovité úsilí však plody nepřineslo, ačkoliv se hosté často ocitali zatlačeni uvnitř svého pokutového území. I s určitou dávkou štěstí se jim však podařilo odnést si z utkání bod za remízu a Vysockým tak notně pokazit radost. Zamrzí o to víc, že domácí byli po čas celého utkání výrazně lepším týmem, selhali však v ofenzivní fázi a dovolili tak svým pronásledovatelům v tabulce opět ukrojit z bodového náskoku.