Okresní soutěž muži – sobota 7. 5. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka - Seidl, Šikola, Večerník (C), Opočenský – Štěpánek, Tryzna, Ďoubalík J., Havel – Saska, Pelcman

Sokol Kruh: Pochop - Kužel, Albrecht, Chomanič, Hasman - Jerie (C),  Šmíd, Ruml, Zikeš - Vancl, Salátek

Branky: 9' Pelcman, 49' Ševčík, 60' Seidl

Rozhodčí: Mikule - Metelka, Šalda

Karty: ŽK 0:0, ČK 0:0

Průběh utkání:

Po bodových ztrátách v předchozích dvou zápasech se náskok na čele tabulky okresní soutěže pro vysocké hráče nebezpečně snížil. Bylo proto na nich, aby poprvé na jaře využili domácího prostředí a vrátili se na vítěznou vlnu. Soupeř z Kruhu však rozhodně nepřijel v roli outsidera, neboť to byl právě on, kdo z druhého místa útočil na vedoucí pozici vysockých.

Oproti všem předpokladům vstoupili hráči Kruhu do utkání přinejmenším bázlivě, za což do značné míry mohli hráči Vysokého, kteří se na svého soupeře od úvodního hvizdu doslova vrhli. Svou dravostí Vysočtí úspěšně napadali rozehrávku hostů a oproti minulým utkáním také zpřesnili kombinaci. Odměnou jim byla úvodní branka již v 9. minutě. Tryzna přesným obloučkem našel nikým nehlídaného Pelcmana  na hranici malého vápna a ten hlavou zamířil přesně – 1:0.

Tlak domácích hráčů nijak neustával. Aktivní krajní záložníci se často dostávali do nebezpečných náběhů po stranách, k čemuž je vybízeli Ďoubalík s Tryznou nápaditými přihrávkami ze středu hřiště. Ačkoliv se Vysočtí často dostávali do blízkosti branky Kruhu, často selhávali na nepřesné finální přihrávce nebo nedůrazu v zakončení. Příležitostné protiútoky hostů s chladnou hlavou řešila vysocká obrana, což potvrzuje fakt, že hráči Kruhu v prvním poločase nevyprodukovali jedinou střelu mezi tři tyče svého soupeře.

Do druhé půle vstoupili domácí hráči s jasným záměrem ještě zvýšit nadějný náskok a utkání co nejdříve rozhodnout ve svůj prospěch. Stanovený cíl se začal plnit již 4 minuty po začátku druhého poločasu. Ve 49. minutě totiž střídající Ševčík svým typickým způsobem využil chyby domácí obrany, přičemž mu značně pomohl hostující hráč, který svůj nepovedený odkop nasměroval rovnou na kopačky našeho útočníka. Ten již neměl nejmenší problém uklidit míč do odkryté branky – 2:0.

Utkání se vzhledem k odevzdanosti hostů a neutuchající aktivitě domácích jevilo téměř jako rozhodnuté. Vysočtí se nadále tlačili před branku Kruhu a nejednou mohli své vedení ještě navýšit. Gól měl na kopačce prakticky každý z ofenzivních hráčů Vysokého, žádný z nich se však nedokázal prosadit. Třetí branky tak docílil až svátečního střelce Seidl, který v průběhu utkání hojně podporoval útok ze své oblíbené pozice na kraji obrany a vstřelená branka mu tak byla náležitou odměnou. Opět ji předcházela chyba hostující obrany ve vlastním pokutovém území, kdy se po zmatcích hráčů Kruhu zmocnil míče právě Seidl a přesnou střelou zvýšil vysocké vedení – 3:0.

Výsledek mohl být pro hosty ještě horší, to když se mezi obránci prosmýkl hbitý Štěpánek, vyhnul se vybíhajícímu brankáři, který vleže už jen bezmocně očekával míč ve své síti. K překvapení všech však Štěpánek namířil svou střelu nad zcela odkrytou branku.

Kaňkou na utkání z pohledu Vysokého může být snad jen zbytečně inkasovaný gól v posledních sekundách utkání. Domácí obránci trestuhodně nechali proniknout do pokutového území útočícího hráče Kruhu, který vzápětí našel nabíhajícího spoluhráče a ten snížil na konečných 3:1.

Vysočtí v novém kalendářním roce konečně předvedli výkon hodný vedoucího týmu soutěže a zároveň svým herním projevem dokázali potěšit diváky, kterých si na prosluněné hřiště našla cestu celá řada. Doufejme, že potěšující výsledek byl pouze první z mnoha dalších.