TJ Vysoké nad Jizerou - Sokol Rovensko B 3:1

Okresní soutěž muži – sobota 14. 5. 2016, 17:00 hodin

TJ Vysoké: Berka - Šimek, Šikola, Večerník (C), Seidl – Štěpánek, Pastorek (60' Havelka), Ďoubalík J., Kuna (46' Saska) – Nesvadba (54' Holeček), Ševčík

Sokol Rovensko B: Soukup - Novotný, Perger, Špringl (C), Ciferský - Zajíc, Vaníček, Kopecký, Švehla - Vacek, Vlk

Branky: 16' + 50' Ševčík, 67' Holeček

Rozhodčí: Mašek - Metelka, Janda

Karty: ŽK 0:0, ČK 0:0

Průběh utkání:

Vysočtí fotbalisté se letos podruhé představili před domácími diváky, tentokrát proti B mužstvu Rovenska, jež se v současnosti nachází ve spodní polovině tabulky. Rozhodně nebylo v plánu vedoucího týmu okresní soutěže ztratit body v utkání, ve kterém nejen že byl v roli favorita, ale vzhledem k předchozímu výsledku, se i vzmáhá, co se týče herního projevu.

Od úvodu utkání tak Vysočtí převzali iniciativu a vrhli se do útočení. Gól vysel ve vzduchu prakticky při každé akci domácích hráčů. Do velké šance se například dostal Kuna. To kdy dorážel střelu, kterou hostující brankář vyrazil pouze před sebe. Bohužel chyběla razance a větší přesnost, neboť na brankové čáře stihl včas zakročit rovenský obránce.

Na první branku utkání si tak diváci museli počkat až do 19. minuty. Ďoubalík, který svým typickým způsobem zásoboval spoluhráče přihrávkami ze své obvyklé pozice ve středu zálohy, pro jednou vzal odpovědnost na sebe a vyslal na branku hostů prudkou střelu. Podobně jako při šanci Kuny však nedokázal brankář Rovenska udržet střelu v rukavicích, čehož nemohl využít nikdo jiný než všudypřítomný Ševčík – 1:0.

Tlak ze strany domácích neustával a hosté tak i se štěstím odcházeli do šaten na konci prvního poločasu jen s jednobrankovým mankem. V první půli se odhodlali na zteč vysocké branky jen výjimečně a brankář Berka byl de facto nejméně vytíženým hráčem na hřišti.

Hubené vedení bylo pro domácí značně nejisté a už vůbec nemohlo být utkání považováno za rozhodnuté. To měl změnit Saska, který od úvodních minut druhé půle nahradil Kunu. Že se nejednalo o špatný tah, se ukázalo hned o pět minut později. Saska po průniku na levé straně hřiště našel nabíhajícího Ševčíka, který jemným dotykem usměrnil centrovaný míč do sítě a zvýšit tak svůj střelecký účet – 2:0.

Vysockým se rázem dýchalo o něco lépe a na hře to bylo patrné. O to větším překvapením byla situace z 56. minuty. Dravý útočník Rovenska, víceméně jediný z hostujících hráčů, který představoval pro naši obranu nějaké nebezpečí, byl faulován několik metrů od rohového praporku. Standardní situace však nebyla bráněna s dostatečnou pozorností a tak se kapitán hostů dokázal prosadit a překvapivě snížit na rozdíl jediné branky – 2:1.

Ráz utkání se však příliš nezměnil. Hráči Vysokého se nadále pouštěli do ofenzivních akcí a snažili se rozhodnout. Další střídající hráč, tentokrát Holeček, uzavřel v 67. minutě skóre, když po dlouhém nákopu dokázal v souboji předskočit posledního bránícího hráče Rovenska a tváří v tvář brankáři nekompromisně svoji šanci proměnil – 3:1.

Ačkoliv hráči Vysokého opět zbytečně inkasovali, přestože jim soupeř v obraně příliš nehrozil, stále mohou být se svým výkonem spokojeni. Vzhledem k zaváhání druhé Víchové se totiž jejich náskok v tabulce zvýšil na příjemných šest bodů.